DB Error: unknown errorSELECT DISTINCT h.id FROM hirek h LEFT JOIN hirek_kategoriak hk ON h.id = hk.hirek_id WHERE (h.torolt=0 OR 0) AND (hk.kategoriak_id=0 OR 1) AND (h.evil IS NULL OR h.evil=1) ORDER BY h.prioritasos DESC, h.datum DESC [nativecode=1 ** Can't create/write to file '/var/tmp/MYwpqNXy' (Errcode: 28 - No space left on device)] - PS_SELECT_ARTICLE_LIST Elvesztettük a presztízscsatát | handball.hu - kézilabda

Elvesztettük a presztízscsatát

2016. december 11. 18:26 © handball.hu

Az Eb-középdöntő első fordulójában a védekezésünk nem működött és a támadásunk sem állt össze, így a román válogatott nyolcgólos vereséget mért a magyarokra.

XII. nőikézilabda-Eb, 2. középdöntő-csoport, 1. forduló
21 (9)
Románia
29 (15)
Svédország, Helsingborg, Helsingborg Aréna, 2236 néző
Játékvezetők: Peter Brunovský, Vladimir Čanda (szlovákok)
Kiállítások: 6 perc Kiállítások: 6 perc
A magyar-román középdöntő mérkőzésre Szikora Melinda érkezett Janurik Kinga sérülése miatt a csapatba, bár Kiss Éva kezdett a kapuban. Klivinyié volt az első gól a találkozón, de a 4. percre már 2-4 volt az állás, többek között Manea duplája után. A románok először tartották a két, majd háromgólos különbséget, ám Neagu harmadik gólja (5-9) után Kim Rasmussen kért időt. A várt felzárkózás nem sikerült, először Kovácsot, majd Kisst is le kellett cserélni: jött Hornyák és Szikora. A mieink védekezése nem akart összeállni, Neagu pedig mindig átlőtte a falat, így a félidő végére hétig jutott a román klasszis, csapata pedig hattal vezetve tért pihenőre. A félidőben: 9-15.

A szünet után a különbség hirtelen kilencre nőtt (9-18), semmi nem úgy alakult, ahogyan szerettük volna. Kovács Anna a 35. percben szerezte első gólját, amire jött Neagu válasza (10-9). Rasmussen ismét időt kért, és a 40. percben azt hihettük Kovács újabb, üres kapus találatánál, hogy feltámad a magyar csapat (14-20). Ez azonban elmaradt, nem csökkent tovább a hátrány, hanem ismét kilencre hízott (49. perc: 15-24). A mérkőzés végére maradt a próba: a kapus nélküli, hét a hat elleni játékot tudtuk gyakorolni, amelyekből sikerrel szereztünk gólokat. Végeredmény: 21-29.

A mérkőzés legjobbja Cristina Neagu lett.