Elbuktuk az első Eb-meccset

2016. december 5. 17:53 © handball.hu

Hétfőn Magyarország válogatottja is megkezdte az európa-bajnoki szereplést Csehország ellen. Az első játékrész nem nekünk kedvezett, majd felálltunk és vezettünk, de a meccs utolsó részében ismét az ellenfelünknek jött ki a lépés.

XII. nőikézilabda-Eb, C-csoport, 1. forduló
22 (10)
Csehország
27 (13)
Svédország, Malmö, Malmö Jégstadion, 753 néző
Játékvezetők: Viktorija Kijauskaitė, Aušra Žalienė (litvánok)
Kiállítások: 10 perc Kiállítások: 6 perc
0-2-es cseh vezetés után kezdett neki a csapatunk a gólgyártásnak, de ellenfelünk mind védekezésben, mind látványos támadásokban túljárt az eszünkön (11. perc: 3-5). Rasmussen szövetségi kapitány forgatta az embereit, de nem tudtak megnyugodni a lányok (17. perc: 4-7). A magyar időkérés után Hornyák és Triscsuk is betalált, és már az egyenlítésért támadhattunk. Ehelyett viszont emberhátrányba kerültünk megint, ami nagyon rosszul sült el, ráadásul még közel egész pályás gólnak is örülhetett Csehország (22. perc: 7-10). A 25. percben már négygólos hátrányban voltunk, és a második időkérési lehetőséget is ki kellett kérni (8-12). Kiss Éva ziccer-hárításai ellenére is háromgólos hátránnyal zártuk a félidőt (10-13).

A szünet után mintha egy másik magyar válogatott jött volna vissza a pályára, mely alig hat perc alatt megfordította az állást (14-13). A 39. percben jutottunk először létszámfölénybe, ráadásul rögtön kettős emberelőnybe. Kovács Anna már az ötödik találatánál járt a második játékrészben, míg a túloldalon Malá a kettős hátrány alatt is gólt tudott szerezni (41. perc: 16-16). 18-17-nél kapust cserélt az ellenfél, s hamarosan nálunk is játékba került Janurik (49. perc: 18-20). Az 52. percben, 19-22-nél került sor az utolsó magyar időkérésre. 20-23-nál nagy szükség lett volna a gyors gólokra, de lassúra is várni kellett, ráadásul azonnal jött rá a válasz a kapunknál. A csehek már tudatosan lassították a játékot, de lássuk be, a helyükben mi is ezt tettük volna. Végeredmény: 22-27.

A mérkőzés legjobbja: Petra Adámková

Montenegró - Dánia 21-22 (11-14)