Újabb nagyon fontos siker Győrben

2016. február 6. 16:37 © handball.hu

A Győri ETO szombaton a BL-középdöntő csoportban közvetlen mögötte tanyázó CSM Bucuresti csapatát fogadta. Ha a románok nyerni tudtak volna Győrben, átvették volna a második pozíciót. A hazaiak viszont nagyon másként akarták ezt!

Fotó: ehfcl.com
Bajnokok Ligája, középdöntő, 2. csoport, 3. forduló
28 (12)
CSM București
22 (10)
Győr, Audi Aréna
Játékvezetők: Aleksandar Pandžić, Ivan Mošorinski (szerbek)
Kiállítások: 4 perc Kiállítások: 6 perc
Sullandnak köszönhette az ETO az első gólját, majd szintén ő volt az, aki az első büntetőt kihagyta (6. perc: 1-3). A szerb játékvezetők már a hetedik perc elején kiosztották az első kétperces kiállítást. 1-3 után tudatos játékkal 4-4-re zárkóztak a hazaiak a kilencedik percre, majd Groot harmadik találatával már ők vezettek. A magyar együttes szépen kitolta a védelmét, ezáltal az ellenfél távoli, és erőtlen lövésekre kényszerült, amit Grimsbö simán kifogott. Knedliková második találata után már három volt közte (16. perc: 8-5). A 25. percben, 11-9-nél történt meg az a pillanat, hogy a magyar –román összecsapáson egy magyar vagy román nemzetiségű játékos találjon be. Félidőben: 12-10.

A győriek igazi melós játékot vívtak a folytatásban, ahol minden egyes gól aranyat ért. Rasmussen reklamálásért kapott kétperces kiállítást, aminek Manea volt az elszenvedője. Bár grimsbö és Grubisic statisztikája fej-fej mellett haladt, az alakulatokról nem volt elmondható ugyanaz (41. perc: 17-13). A 45. percben aztán az első magyar gól is megszületett Kovacsics által (45. perc: 19-13). Grimsbö lassan már olvasta a rivális gondolatait, Amorim pedig a csúcsidőit idézgette (55. perc: 24-17). Gulldén nyolcadik gólja is csak a mérkőzés legeredményesebbje címet jelenthette számára (25-19). A Győri ETO egyetlen magyar, és hét légiós gólszerzővel a statisztikában nyerte meg fantasztikus játékkal, 28-22-es végeredménnyel ezt a nagyon fontos összecsapást.