Kemény munka hozta az újabb sikert

2015. december 6. 16:52 © handball.hu

Herningben a világbajnokság második fordulójában a Japán - Montenegró meccsel indult a nap, majd jöttek a mieink, akik a szerbekkel csaptak össze, szó szerint. Az estét a tunéziaiak és a dánok zárták.

XXII. nőikézilabda-vb, A-csoport, 2. forduló
Szerbia
26 (16)
32 (18)
Dánia, Herning, Jyske Bank BOXEN, 5800 néző
Játékvezetők: Sebastián Lenci, Julian López Grillo (argentinok)
Kiállítások: 14 perc Kiállítások: 14 perc
Kemény védekezést láthattunk mindkét oldalon, mi pedig gyorsan felismertük, hogy betörésekkel, távolabbi kísérletekkel tudunk eredményesek lenni (7. perc: 2-5). A Szucsánszki - Tomori páros játék rendkívül jól működött, utóbbi klasszisunk az első hét gólunkból hatot ő jegyzett. Az egyébként sem kesztyűs kezű ellenfél nem kímélte őt, hiába is próbáltak az argentin sporttársak kétperces büntetésekkel fékezni. Görbicz hetese kimaradt, de egyelőre nem jelentett komoly hiányt ez a találat. Ha épp nem Tomori, akkor jött Zácsik, és zúghatott a "RIA-RIA-HUNGÁRIA" (19. perc: 7-14). Másodszorra Görbicz sem rontott. A szerb cserekapus sem mutatott sokkal jobb formát, mint kolléganője, persze ezt mi nem bántuk. Gyors kontrákból szerezte ekkor góljait a déli szomszédunk, s így kúszott kicsit közelebb (24. perc: 12-16). Tomori törte meg a párperces gólcsendet. A nehéz fizikai munkát derekasan tűrő csapatunk 16-18-ra hozta a dupla emberhátrányban zárt első félidőt.

Bíró a szünetből visszatérve vette át Kisstől a magyar kaput, és bravúros védéssel mutatkozott be. Zivkovic második találatával már csak egyetlen gólnyi volt a különbség (34. perc: 17-18). Zácsik ismét jókor lépett közbe, nagy szükség volt a kiszámíthatatlan lövéseire (42. perc: 20-24). Sasa Boskovic időt kért. Görbicz még egy büntetőt is kihagyott, s eközben a 45. percben már 12-12 perces kiállításoknál tartottak a válogatottak (21-24). Kiss megint pályára került. Az 50. percben már Boskovic is kapott két percet (23-25). Bíró védései az utolsó tíz percben (is) nagyon sokat számítottak, és a záró négy-öt percre már megint négygólos előnnyel érkeztünk . Ez pedig elég is volt az újabb győzelem megszerzéséhez. Végeredmény: 26-32.

A mérkőzés legjobbja: Szöllősi-Zácsik Szandra