Az ETO káprázatosan játszott

2015. október 17. 20:11 © handball.hu

A Győri ETO a feladathoz méltóan játszva nyerte meg első csoportmérkőzését a Bajnokok Ligájában: a saját otthonában felálló Vardart öt góllal verte meg.

Fotó: sportmedia.mk
Bajnokok Ligája, csoportkör, C-csoport, 1. forduló
ZsRK Vardar
22 (10)
27 (13)
Szkopje, Jane Szandanszki Sportcsarnok
Játékvezetők: Andreu Marín Lorente, Ignacio García Serradilla (spanyolok)
Piros lap: Amorim (58.)
Egy Grimsbø-védéssel és két gyors Kovacsics-góllal indult az ETO első BL-mérkőzése a csoportkörben, Szkopjéban. A Vardar csak ekkor tudott válaszolni, és sokáig maradt az egy-két gólos különbség. A 15. percre a győriek már hárommal vezettek Sulland bombájával (5-8), Løke 5. góljával pedig a 21. percben már néggyel (7-11).

Nem sokkal később kettős emberhátrányba került az ETO, ennek eredményeképpen először Sokač, majd Damnjanović faragott a hátrányon. A 24. percben Grimsbø védte Ihnyeva lövését, amellyel megsérült az ujja, emellett a győriek ismét négy gólra növelték előnyüket (9-13). A félidő utolsó gólját Penezić lőtte, 10-13-as eredménnyel fordultak a csapatok.

Leynaud-t Szuszlina cserélte a második félidő elején a kapuban, a győrieknél pedig Planéta érkezett a jobbátlövő posztra. Az ETO továbbra is magabiztosan kézilabdázott, védekezését pedig feltolta a szaggatottra, s hét perc alatt már 13-18 volt az eredményjelzőn. Leynaud visszatért, Lekić és Planéta is betalált (14-19), Pytlick pedig időt kért. Kiss Éva viszont kiválóan védett, sőt, Amorim is betalált, s ez már plusz hatot jelentett (15-21).

A különbség nem sokat változott, ezért 11 perccel a meccs vége előtt Pytlick kikérte utolsó idejét is. Ez nem állította meg az ETO-t, a Vardar egy kicsit szépített, a győriek pedig öttel, teljesen megérdemelten nyerték meg a meccset. Végeredmény: 22-27.