ETO: vereség nélkül a középdöntőbe

2014. november 23. 16:40 © handball.hu

Az első, Audi Arénában lejátszott BL-találkozója igazán méltó csarnokavatást hozott a Győri ETO-nak: tizenkét góllal verte a Sävehofot, s így veretlenül, nyolc ponttal menetelt tovább a középdöntőbe.

Bajnokok Ligája, C-csoport, 6. forduló
35 (16)
IK Sävehof
23 (14)
Győr, Audi Aréna
Játékvezetők: Evgeny Zotin, Nikolay Volodkov (oroszok)
Kiállítások: 6 perc Kiállítások: 6 perc

Az új csarnokban a kezdődobást a játékoslistán már nem nevezett Görbicz Anita végezte el, az első találatot pedig Kovacsics Anikó jegyezte. Amorim és Löke góljaival haladt előre az ETO, csak a védelem nem akart működni (9. perc: 5-5). Kovacsics egymás után két hetest is rontott, bár az elsőnél a kipattanót még menteni tudta. A 12. perc elején már az ellenfél vezetett (6-7), és tartotta is a lépéselőnyt. 8-9-nél időt kért Ambros Martín, ami után csapata gyorsan fordított (17. perc: 11-9). A 12. hazai találat után párperces gólcsend jött, melyet Aguilar jó helyzetkihasználással tört meg, s sorozatban meg sem állt négyig. Az első harminc perc után 16-14-re állt a meccs.

A svédek „elfelejtettek” visszaérni a tízperces pihenőről, amiért sárga lapos figyelmeztetésben részesültek. A kapuscsere láthatóan jót tett a Győrnek, Grubisic jobban bele tudott csatlakozni a mérkőzésbe, és az eddig is jól működő támadójátékkal együtt így lett kerek minden (38. perc: 22-15). Korsósnak köszönhetően a büntetőink is gólra váltódtak (44. perc: 24-16). Amorim hetedik találatával tíz volt már közte (49. perc: 28-18). A hátralévő időben, teher nélkül már lehetett kísérletezni, és a kapuban Wéninger Alexa is bemutatkozhatott. Az aréna publikuma felállva köszönte meg a csapatnak a nagyszerű csarnokavatást.

35-23-as győzelmével a Győri ETO veretlenül, csoportelsőként, a maximális nyolc ponttal a tarsolyában jutott a BL középdöntőjébe.