A Fradi magabiztosan verte a Hypót

2014. július 15. 22:33

Hét góllal győzött első edzőmérkőzésén az FTC-Rail Cargo Hungaria az osztrák bajnok Hypo együttese ellen a muraui edzőtáborban.

4

A Hypo kezdte a mérkőzést és azonnal gólt lőttek, de Tomori egyenlített. Szarka találatával átvettük a vezetést. Acimovic módosította az állást 2-2-re. Szucsánszki lőtte át a falat a hatodik perc elején. Két gyors Hypo-akció után Tomori lövése pattant be a sáncról, majd átlövőnk leforgás után is eredményes volt. (4-5)

Léránt majd Acimovic talált be. Soós is megszerezte első gólját a 11. percben. Remek védekezés után Kovacsicz indult és értékesítette a ziccert. (6-7) Kovács Ferenc a Hypo vezetőedzője időt kért.

A folytatásban Léránt lőtt gólt. A Fradiban most Steinbach, Pena, Faluvégi, Ferenczi is a pályán. Ferenczi védését követően Pena harcolt ki kiállítást és hétméterest. A büntetőt Steinbach értékesítette. Az osztrákok góljára ismét német átlövőnk válaszolt. Újabb Hypo-gól, újabb Steinbach-bomba. Pena is feliratkozott a góllövők közé. A hazaiak gólját követően Szucsánszki rohanta le ellenfelünket. Már három az előnyünk. (10-13)

Soós kapott sárga lapot. Szép játék után forgott le az osztrák beálló, és harcolt ki hetest. Acimovic kapufára tolta, de a kipattanóból már sikerült gólt szereznie. Mindkét oldalon sok a hiba. A rohanást Steinbach találata törte meg. Soós lövését védte szépen Hajgató. A lerohanás végén Kaiser lőtt Ferenczi kapujába. (12-14)

Ismét Kaiser volt eredményes az osztrákoktól, amivel egyre jöttek fel. Szucsánszki harcolt ki büntetőt, amit Steinbach értékesített újfent. Potyognak a gólok. Léránt, Steinbach és Goricanec talált be. Mauler egyenlített az utolsó percben. Faluvégi vette vissza a vezetést. Cifrát állította ki a játékvezető a félidő utolsó pillanatában elkövetett szabálytalanságért. (16-17)

A Fradi kezdte a második félidőt. Kovacsicz harcolt ki büntetőt. Steinbach először hibázott a mérkőzés folyamán. Ellenfelünk egyenlített. Tomori lőtte első gólunkat a második játékrészben. Mészáros, Szamoránsky és Tóth Melinda is játékba állt. Szamoránsky azonnal gólt szerzett egy lerohanás után. Az ellenfél beállója továbbra is nagyon gólerősen játszik. (18-19)

Steinbach már hetedik gólját lövi a 35. percben. Szucsánszki növeli ismét háromra az előnyt. Előbb egy Hypo, utóbb egy Fradi találat. Tomasevics ziccert hárított, Szamoránsky pedig megszerezte második gólját. (19-23)

Szucsánszki többször szerzett labdát visszafutásból. Kovacsicz a szélről pattintott a hálóba. Mauler góljára Szamoránsky válaszolt. Már öttel vezetünk. Remek összjáték után Szamoránsky fejezte be az akciót. (20-26)

Tomasevics többször hárította az osztrákok lövéseit. Goricanec és Acomivoc gólja között Mészáros talált be. Eközben Mód is beállt. Tomori hatodik alkalommal volt eredményes a 49. percben. Jó védekezés után Mészáros adott gólpasszt Faluvéginek.

Mauler, Soós és Goricanec lőtt a kapuba. Steinbach harcolt ki hétméterest. Soós hibázta el a büntetőt. (24-30) Mészáros védekezett jól. A megszerzett labdával Szarka robogott és lőtte meg 31. gólunkat. Kovács Ferenc hét perccel a mérkőzés vége előtt időt kért.

Steinbach jobbátlövőből is gólt lőtt. Tomasevics hárított és indította Faluvégit, aki most sem hibázott. Soós kapott kétperces kiállítást. Az emberelőnyt kihasználta a Hypo. (25-33)

Tomasevics hárította Léránt büntetőjét két perccel a mérkőzés vége előtt. Soós kiállítása előtt még élt az emberelőnnyel az osztrák csapat. Mód Noémi harcolt ki hétméterest, amit Szarka értékesített. Léránt egy másodperccel a vége előtt még betalált. (27-34)

Hét góllal győzött az FTC-Rail Cargo Hungaria első edzőmérkőzésén Murauban.