Final Four: döntőben a címvédő

2014. május 3. 14:06 © handball.hu

Szombaton útjára indult az első női Final Four Budapesten, ahol a Győri ETO címvédőként várta az FCM elleni elődöntőt, s végig vezetve a meccset jutott is döntőbe. A Vardar és a Budućnost hosszabbításos meccsen verekedett meg a vasárnapi döntőbe jutásért, s utóbbi csapat nyert.

MVM EHF Bajnokok Ligája Final4, elődöntő
29 (16)
FC Midtjylland
26 (11)
Budapest, Papp László Sportaréna, 7600 néző
Játékvezetők: Diana-Carmen Florescu, Anamaria Stoia (románok)
Kiállítások: 6 perc Kiállítások: 4 perc

Az FCM egy órával a mérkőzés kezdő sípszava előtt, míg a Győr öt perccel később kezdte meg a bemelegítést az elődöntőre. A Papp László Arénában gyülekezett a nézősereg is, akiket videós összeállításokkal szórakoztattak a szervezők. A nyitó előadás és Bogi szereplése után aztán jöhettek a főszereplők.

Győri oldalról Bulatovic góljaival és Lunde védéseivel vette kezdetét a BL-elődöntő. A dánok nem illetődtek meg a publikum magas száma láttán: bátran támadtak, és tartották is a lépést a címvédővel (7. perc: 4-3). A 12. percben, 7-4-es állásnál kért időt először az FCM, de a következő támadása is a védőfalban landolt. A tőle megszokott gyors kontrákra tudott ezúttal is csak támaszkodni, na és persze Sabine Englert hárításaira. Az ETO nem kapkodott, szépen kivárt, és ellenfele hibáit kihasználva ment előre (17. perc: 10-5). A cserejátékosok is nekiláttak a gólgyártásnak, Orbán és Kovacsics is betalált, csapatuk fórja pedig már hatra nőtt (21. perc: 13-7). A dánoknál Groot vitte a prímet, akcióból és büntetőből is eredményes tudott lenni, míg a győrieknél három légiós, Amorim, Bulatovic és Löke, valamint Görbicz vezette az első játékrész után a góllövőlistát, egyaránt három-három találattal. Félidőben: 16-11.

Ostergaard Jensen duplájával folytatódott a szünetet követően a meccs, majd Laerke Möller is betalált. A 35. percben, 16-14-nél időt kért Ambros Martín, s próbálta felébreszteni az „öltözőben maradt” lányait. A kisalföldi gólcsendet Görbicz hetese szakította félbe, majd támadásban is ő cifrázott. A 42. percben, 21-16-nál a játékvezetők büntetőt ítéltek a dánoknak, ami után reklamálásért Ambros Martín kapott sárga lapot. Groot és Görbicz házi heteslövő versenyt tartott lassan (48. perc: 23-19). Ekkor hatalmas dobszóval megjelent a következő mérkőzés miatt ide látogató többszáz főnyi montenegrói szurkolói különítmény. Görbicz ötödik hétméteres-kísérletét hárította Englert (52. perc: 23-20). Orbán és Bulatovic találatai után dán időkérésre került sor (25-20). Kovacsics Anikó sorra szerzett örömet a zöld-fehér drukkereknek, de riválisuk kontrái miatt sajnos ugyanannyira volt bosszankodni valójuk is (57. perc: 28-24). Apróbb ápolásokra került sor mindkét oldalon, Kovacsicsnak pedig a lövőkeze miatt lehetett aggódni. Két perccel a vége előtt, 28-25-nél győri időkérés következett, majd Amorim bombázott a kapuba. Ezzel csapata előnye már behozhatatlanná vált a hátralévő rövid időben. Végeredmény: 29-26.

A Győri Audi ETO KC címvédőhöz méltóan jutott a Bajnokok Ligája fináléjába.

Ambros Martín: Nagyon nagy teher ilyen hőfokú meccseket játszani, amikor ekkora a nyomás a vállunkon. Én ezt úgy kezelem, hogy mindig csak a pozitív dolgok jutnak eszembe, a munka, amit idén elvégeztünk, az, hogy ma nyertünk, és természetesen holnap is ez a cél.

Eduarda Amorim: Kiváló meccs volt mindkét fél részéről, bár a második félidőben volt egy nagyon rossz periódusunk, amikor az ellenfél felpörgött, de szerencsére végül összeszedtük magunkat, és a gyors indításaink is sikerültek.

Nycke Groot: A második félidőben mutatott játékunkkal elégedett lehetünk, erre tudunk építeni a holnapi meccsen, ahol még nem tudjuk, kivel találkozunk, de tulajdonképpen mindegy is.

ZsRK Vardar SzCBT
20 (6; 16; 17)
ŽRK Budućnost
22 (11; 16; 20)
Budapest, Papp László Sportaréna, 8200 néző
Játékvezetők: Kjersti Arntsen, Guro Røen (norvégok)
Kiállítások: 6 perc Kiállítások: 16 perc

A második elődöntő csapat-bemutatóinál óriási ünneplést kaptak az egykori győri játékosok, míg a Podgorica mezőnyének komoly ellenszelet fújtak a zöld-fehér szurkolók.

Az első percek puhatolózása után amint elkezdte a saját játékát játszani a Buducnost, meg is lett a látszata (11. perc: 4-7). Ráadásul egy vitatható ítélet miatti reklamáció okán Radicevic rögtön nem kettő, hanem négyperces kiállítást könyvelhetett. Szuszlina kivédte Petrovic második büntetőjét, ami nem is jöhetett volna jobbkor. 5-9-nél, emberelőnyben két ziccert is kihagyott a Vardar, s ha ez nem lett volna elég, Cvijic betalált. Az 5-10-es állás jó időre befagyott, ezalatt csak a kiosztott kétperces büntetések, valamint az ápolandó játékosok száma szaporodott. A 27. percben Neagu törte meg ezt a hosszú csendet. Pineau nagy igyekezetében még a cipőjét is elhagyta a pályán, ennek ellenére csapatának meg kellett elégednie a 6-11-es félidei állással.

Kemény védőmunkát, és főleg Leynaud részéről komoly kapusteljesítményt láthattunk a második játékrész elején, ahol a Buducnost öt percig képtelen volt betalálni. Cvijic volt az első, az a szituáció viszont leudvariasabb formában is csak szemtelennek volt minősíthető (7-12). A szkopjeiek Lekic és Dokic akciói után már mindössze háromgólos hátrányban voltak csak (43. perc: 10-13), de aztán jött Mehmedovic (44. perc: 10-15). Létszámfölényben ezután ismét visszajött háromra a macedón együttes (47. perc: 12-15), majd Dokic is betalált (13-15). Lekic hetesével már csak egy maradhatott volna közte, de a büntető erejéig beállt Zderic túljárt az eszén. Nem sokkal ezután ugyanez volt a lehetőség, ekkor Nikolic állt a vonal mögé, aki nem hibázott (51. perc: 14-15).

A Podgorica időt kért, s nem sokkal ezután a vetélytársa is ezt tette. Közben a lelátón elindult az adok-kapok a Buducnost és az ETO szurkolói között, mivel előbbiek nem bírták elviselni, hogy a hazaiak a Vardart támogatják. A podgoricai tábor körül megsokasodtak a biztonságiak, hogy ne alakulhasson ki semmi nem várt esemény. 56.40-nél, Pineau egyenlítésénél szinte felrobbant az aréna (16-16). Nikolic gólja – másfél perccel a vége előtt - egy rossz időben letett időkérő tábla miatt lett érvénytelen. Woltering ziccert fogott, majd Leynaud tette ugyanezt, sokadszorra. Dragan Adzic is időt kért, ekkor már csak 66 másodperc volt hátra. A Buducnost támadása passzívval zárult, a kontrára pedig már kevés idő maradt. A rendes játékidő végén: 16-16.

Neagu hetesével indult a hosszabbítás első öt perce, majd szintén ő talált be akcióból. Pineau-tól jött a válasz, aztán a másik térfélen Neagu következett, újra büntetőből. A hosszabbítás első öt percét Cvijic gólja zárta (17-20).

A térfélcsere után Lekic szerzett gólt, aztán Neagu tépte vissza a kapu felé igyekvő Pineau kezét, ami kétperces kiállítást ért. Nikolic hetest értékesített, a kontránál belemenés lett a vége. A Vardar újabb büntetőt kapott, ekkor Zdericet ejtette át Nikolic (20-20). Neagu is hétméterest harcolt ki, itt Petrovic „nyert”. Lekic belement ellenfelébe, így megint a Buducnost jöhetett, s Byzdra talált be, ezzel 20-22-es végeredménnyel a Podgorica jutott be a fináléba.