Győr: A kötelező győzelem is behúzva

2013. november 2. 19:11 © handball.hu

A BL-címvédő Győri Audi ETO KC szombaton a német Thüringer HC-t fogadta a Bajnokok Ligája 4. fordulójában. Az ETO nagy különbségű győzelmet aratott az első mérkőzésen, s ezúttal is így történt, bár az ellenfél is tisztesen helytállt.

Fotó: Kállai Márta
Bajnokok Ligája, A-csoport, 4. forduló
29 (13)
Thüringer HC
22 (11)
Győr, Magvassy Mihály Sportcsarnok, 2800 néző
Játékvezetők: Nenad Nikolić, Dušan Stojković (szerbek)
Kiállítások: 14 perc Kiállítások: 6 perc

Meglepően harcosan kezdett az ellenfél, akin látszott, hogy ezzel a támadó mentalitással igyekezett meglepni a hazaiakat már a kezdő sípszótól kezdve. Kovacsics Anikó már nagyon korán ápolásra szorult, s a kispadra kényszerült. A felállt fallal szemben is bátran és hatékonyan lépett fel a Thüringer HC, ennek is volt köszönhető a nyolcadik percben a 2-4-es állás. Martín ekkor időt is kért, de ezután is Barbosa talált be (10. perc: 3-6). Löke találataival egyenlített az ETO (13. perc: 6-6), de mire magához vehette volna az irányítást, jött Snelder és Engel (17. perc: 6-8). A győri gólcsendet Görbicz büntetőből törte meg. 8-8-nál Frey megint hetest rontott, ráadásul a kipattanó utáni kísérletnél is túljárt az eszén Lunde. Hornyák Ágnes góljával vezetett a találkozón először a kisalföldi együttes (9-8), ám mire nekilátott volna meglépni, már megint egál volt az állás (10-10). A 29. perctől majd’ egy percig kettős létszámhiányra kényszerültek a németek, majd ez bő tíz másodpercig hármas hátrányra bővült. Ez nagy könnyebbséget jelentett ahhoz, hogy behúzza a félidőt a Győr (13-11).

A zöld-fehérek gyorsan bekapcsolódtak a második játékrészbe, ráadásul a vendégek hetes-értékesítési statisztikája még tovább romlott. Lunde brillírozott, s Görbicz büntetője után a 35. percben már öttel ment csapata (16-11). Herbert Müller gyorsan időt is kért. 17-13-nál Görbicz hetesét Krause fogta, de ez csak pillanatnyi örömöt jelentett a Thüringernek. Ami ritkán fordul elő, Heidi Löke a 46. percben a második kétperces kiállítását kapta meg (20-15). Az 50. perc környékétől indultak be az újabb győri rakéták, s az 52. percben már nyolc volt közte (25-17). Kovacsics Anikó szerencsére a végjátékra vissza tudott térni, és góllal is segítette alakulatát. Barbosa volt a legkomolyabb nehézség az ETO-nak, de aggódni már rég így sem volt miért. A végére úgy tűnt, hogy elfáradás helyett rá is kapcsolhat még a Thüringer, azonban a Győri ETO megnyugtató különbségű győzelmét semmi sem veszélyeztethette. Végeredmény: 29-22.