Döntetlenre mentettek a norvégok

2013. október 25. 16:33 © handball.hu

A norvég "ligaválogatott" ellen kezdte meg a Provident Kupa küzdelmeit a magyar női nemzeti csapat Szombathelyen. A két csapat végig egymásra tapadt, ez pedig a félidei és a mérkőzés végi eredményen is meglátszott.

Kiállítások: 2 perc Kiállítások: 4 perc
Mayer Szabina és Planéta Szimonetta maradt ki a magyar keretből a Provident Kupa első mérkőzésén, amelyen a norvég ligaválogatott volt a mieink ellenfele.

Bognár-Bódi góljával a magyarok vezettek először, majd Görbicz hibázott büntetőt, és a norvégok először kiegyenlítettek, majd Sundmoen találatával vezettek is. A 170. válogatottságát ünneplő Camilla Herrem többször is lőtt lerohanásgólt Alma Hasanic indításából, így a 10. percben már 5-3-ra vezettek a vendégek.

A következő percekben nem engedték el a lányok az ellenfelet. Vincze a balszélről kétszer is eredményes volt, így a 20. percre már ismét a magyarok vezettek (10-9). Görbicz, Cifra találatával, majd Tomori bombájával már három góllal mentek a magyarok, a norvég tréner, Kenneth Gabrielsen időt kért, a vendégek pedig négy perc alatt kiegyenlítettek (14-14). A félidő végén még egy gól esett mindkét oldalon, így a szünetre 15-15-tel mehettek pihenni a lányok.

A térfélcsere után ismét Herrem büntetett minket, majd Skogrand is bemutatkozott egy góllal (15-17). A következő négy percet 4-0-ra nyerték a magyarok: Zácsik és Szucsánszki is feliratkozott a góllövőlistára (19-17). A norvég klasszis szélső Herremet viszont ismét kétszer is jól indította Hasanic, majd Sundmoen megint megfordította az állást (19-20).

Az ellenfélnél beállt a strandon már bizonyított Betina Riegelhuth, és kétszer is szétlőtte Herr kapuját, a magyarok azonban ismét kiegyenlített, majd a második félidőben villogó Szamoránsky fordított (50. perc: 23-22). A norvég időkérés után hátrányba kerültünk Nøstvoldnak és Herremnek köszönhetően (23-24), de Szamoránsky és Szucsánszki tett arról, hogy továbbra is izgalmas maradjon a meccs (54. perc: 25-24).

Az utolsó percekben gól gólt követett, 28-27-nél, Hajdu János időkérése után pedig nem tudták bebiztosítani a vezetést a mieink. Thea Mørk góllal fejezte be a norvégok gyors ellentámadását, így 28-28-as döntetlen eredménnyel zárult a torna első mérkőzése.

Brazília - Horvátország 32-23 (17-10)
Játékvezetők: Horváth Péter, Marton Balázs