Tökéletes idényt koronáztak a győriek!

2013. május 11. 14:50 © handball.hu

A Győri ETO harmadik alkalommal állt a BL-győzelem küszöbén. Sokat lehetett írni-olvasni a csapat eddigi negatív finálé-statisztikájáról, de a cél most végre az volt, hogy világraszóló sikert jegyezhessen a csapat a Larvik ellen. A lányoknak pedig helyén volt a szívük!

Veszprém, Veszprém Aréna, 5000 néző
Játékvezetők: Matija Gubica, Boris Milošević (horvátok)
Kiállítások: 0 perc Kiállítások: 8 perc

Alig másfél perc után zúghatott fel a Veszprém Aréna publikuma, ami a gólokat illeti, de Amorim találata mellett Lunde védései is elég okot adtak erre. A győri csapat félelmetes tempót diktált, s kevesebb, mint hét percnyi játék után már 5-1-re vezetett, csupa akciógólokkal. Thea Mörk emberhátrányban hajtott végre szép és eredményes támadást, de trénerét ez sem nagyon hatotta meg: időt kért, ám ezután sorozatban megint két gólt kapott együttese (13. perc: 8-2). Lunde eszén senki sem tudott túljárni, eksztázisban tette a dolgát.

A 16. perc végén, Szepesi góljával összesítésben már tíz lett közte. A Larvikban már Tonje Larsentől láthattunk támadócseleket, ha már társai nem jutottak idáig semmire. A két Mörk-lány együtt szerzett az első húsz perc öt góljából négyet, ebből kettő hetesből született (9-5). Csak nagyon váratlan, kiszámíthatatlan lövési kísérletekkel lehetett esélye a norvég bajnoknak. Az ETO tudta tartani a magas hőfokot, kevés zavart lehetett látni a játékosokon, s magabiztosan húzta be ötgólos előnnyel az első játékrészt (13-8).

Nehezen született meg a folytatás első találata: Görbicz hetese is kimaradt, s végül az első meccs norvég hőse, Blanco szerezte azt meg lerohanásból. A Győr védekezési aktivitása nem csökkent, roppant összeszedettek maradtak fejben a lányok (39. perc: 17-10). Az elkeseredett helyzetben Larsen kezdte el termelni a vendégek góljait, de aztán a túloldalon róla ítéltek büntetőt. Ekkor egy kisebb hullámvölgy jött támadásban, s a félidő közepére háromra zárkóztak a norvégok (19-16). Ambros Martínnak gyorsan fel kellett ráznia alakulatát, de Riegelhuth ismét csak betalált (48. perc: 19-17). A zöld-fehér lövések mellől ekkor a szerencse is elpártolt, a közönség viszont egyáltalán nem.

Az 50. percben egy védőkkel való ütközés után Görbiczet úgy kellett lesegíteni a pályáról, ám a megítélt hétméterest Kovacsics belőtte. Radicevic ötödik gólja is nagyon jókor érkezett (52. perc: 21-18). Talán itt billent át a holtponton a csapat, s hitte el, hogy az összesítésben birtokában lévő előnyt már nem lehet elvesztenie. Továbbra is csak a Larviknál gyűlt a kétperces kiállítások száma, s ez nem részrehajlás volt a játékvezetők részéről, hanem szép, tiszta védekezés ETO-oldalról. Az 55. percben, Thea Mörk találatával kettő volt már megint csak közte itt, s ekkor jött igazán csak jól a Norvégiában megszerzett háromgólos fór.

22-20-nál Gjekstad próbálta még tanácsokkal elhalmozni csapatát. Nora Mörk heteséhez Herr állt oda, sikertelenül, s így már csak egyetlen találatnyi maradt a különbség. Két és fél perc volt már csak hátra, s a Győrnek pedig az a feladat, hogy mint a rétestészta, úgy húzza az utolsó támadásokat. Hammerseng egyenlített, s ezzel igazán megmutatta együttese, mekkora tartása is van. Egyetlen perccel a lefújás előtt Martín még időt kért, de ekkor már igazán szélesek voltak a mosolyok. Görbicz még bedobott egy büntetőt, s így ezt a meccset is győzelemmel zárta a Győri ETO. Végeredmény: 23-22.

S hogy ne legyen elég az örömből, a 2012/13-as BL-szezon gólkirálynői címét is egy magyarnak, a 95 találatig jutó Tomori Zsuzsannának osztották ki.