Vért izzadt a Győr a döntős helyért

2013. április 11. 18:31 © handball.hu

A Bajnokok Ligája első döntős helye már csütörtök este elkelhetett Veszprémben. Az Oltchim elleni első meccsen megszerzett kétgólos előny hajszálon múlt, hogy elég lett a Győri ETO-nak, aki ugyan elvesztette idei BL-veretlenségét, mégis ő ünnepelhetett.

Bajnokok Ligája, elődöntő, visszavágó:
24 (10)
CS Oltchim Rm. Vâlcea
25 (14)
Veszprém, Veszprém Aréna, 5000 néző
Játékvezetők: Nenad Nikolić, Dušan Stojković (szerbek)
Kiállítások: 4 perc Kiállítások: 12 perc

Rögtön az első román támadásnál Nechita lerohanásból esett rá Lunde lábára, ráhozva a frászt a teltháznyi győri szurkolóra. Szerencsére semmi komoly baj nem történt. A győriek hibáiból kontráztak a románok, s szerezték első három találatukat (6. perc: 1-3). Pineau kapta a meccs első kétperces büntetését már a hatodik perc végén. A hazaiaknál Amorim tűnt az elején a legaktívabbnak, míg csapatának sem a támadások, sem a védekezés nem akart egyelőre összeállni (9. perc: 2-5). A távolabbi lövési kísérleteket könnyen hárította Navarro, közelebbiket meg nem nagyon tudott kiharcolni az ETO (18. perc: 4-8). Amorim kiállítása alatt először Lekic kétszer, és Löke egyszer volt eredményes, így 3-1-re hozta a vendéglátó ezt a két percet. Ez láthatóan új lendületet adott a lányoknak, s a 25. percben már csak egy volt közte (9-10). Azonban az Oltchim szívósan tartotta az előnyét, és bár Manea ápolásra szorult, helyette a többiek találataival lépett meg újra (28. perc: 10-13). Manea miután visszaállt, folytatta is a gólszerzést, s az első játékrészt 10-14-re nyerte a Valcea.

A szünet után nem egy győzelemre feltüzelt Győrt láthattunk visszatérni, ám az ellenfélnél más volt a helyzet (35. perc: 12-17). Navarro továbbra is rolót húzott kapujára, ám Lundére sem lehetett sok panasz. Az ETO védekezési taktikát váltott, s ez működőképes volt. A 40. percben, 15-18-nál Vestergaard kért időt. A románok távolabbi lövései ekkor nem nagyon működtek, de a lerohanásaik annál inkább. A játékrész közepén az emberelőny sem segített a zöld-fehéreknek (47. perc: 16-21). Navarro az ötödik győri hétméteres-kísérletet kifogta, s ekkor már igazán nem volt több idő bizonytalankodni (49. perc: 16-22). Barbosával senki sem tudott lépést tartani, s ő ezt könyörtelenül ki is használta. Amikor már talán a szurkolók is nekikeseredtek volna, a csapatuk mindent bevetve elkezdte a felzárkózást, s az 55. percre már felére olvasztotta a hatgólos hátrányát, így összesítésben már csak egy volt közte (21-24). Azonban az idegenben lőtt több találathoz már csak egy kellett az Oltchimnak, ha a végén kettő lett volna közte. A Valcea-játékosok keze számukra legrosszabbkor kezdett egyszerre megremegni. Radicevic állította be az első meccs végeredményét, s még négy és fél perc volt hátra. Két perccel a vége előtt Bulatovic belül védekezése miatt hetest kaptak a győriek, s azt Kovacsics Anikó kőkeményen bebombázta. Bulatovic a túloldalon talált be, s az utolsó perc kezdetén Löke szerzett gólt. A másik térfélen Szepesi szerzett labdát, s ugyan abból gól már nem született, de ez is épp elég volt a Győri ETO fináléba jutásához. Végeredmény: 24-25.

A Győri Audi ETO KC története során harmadszor jutott a Bajnokok Ligája döntőjébe, s reméljük, ezúttal megtörik ott az átok!