Eb-elődöntős Magyarország csapata!!!

2012. december 11. 19:46 © handball.hu

Miután a spanyolok és az oroszok ikszeltek egymással, mi egy esetleges győzelmünkkel már ma bebiztosíthattuk az elődöntős helyezésünket Románia ellen. A lehetőséget pedig nem hagyta ki a Vértennel és Kissel brillírozó csapatunk!!!

X. nőikézilabda-Eb, középdöntő, II. csoport, 2. forduló
25 (14)
Románia
19 (12)
Szerbia, Újvidék (Novi Sad), SPENS Aréna, 1200 néző
Játékvezetők: Andrej Guszko, Szjarhej Repkin (fehéroroszok)
Kiállítások: 4 perc Kiállítások: 2 perc

A bemelegítés alatt a helyiek magyar és román slágerekkel kedveskedtek a csapatoknak.

Az előző meccsünk hőse, Klivinyi Kinga gólja nyitotta a meccset. A kapunkban Kiss Éva kezdett, előtte a falat pedig megpróbáltuk minél előrébb tolni. Klivinyi igyekezett Neagut kiiktatni az ellenfél támadásaiból, de ő távolról is veszélyes volt (7. perc: 2-3), ráadásul Stancát sem tudtuk semlegesíteni. 2-5-nél Karl Erik Böhn időkéréshez folyamodott. Az akcióink hatékonyságán volt mit csiszolni. Görbicz és Bulath lett becserélve, hátha nekik lesz megoldásuk a magas és stabil román fallal szemben. Triscsuk szintén hamar pályára került, de rá védekezésben számított a kapitány. Manea keményen odacsapott Bulathnak egy védő szituációban, a játékos ideiglenesen nem is tudott a pályán maradni (17. perc: 5-7). Az első hét találatunkból öt szélről érkezett, szükség is volt ezen pozíciók feljavulására. Vérten duplája pedig már az egyenlítést hozta (7-7). Tadici időkérése után két átlövés-góllal húzott el megint a riválisunk, Neagu és Meirosu voltak eredményesek. Kiss Éva remek védéseire nagy szükség volt, s a kontrák is egyre jobban sikerültek. Triscsuk első találata már magyar vezetést jelentett (12-11), amire jó ideje nem került már sor. A félidőbe még Vértentől egy átlövés-gól is belefért, és Kovacsicz negyedik gólja zárta a harminc percet. Félidőben: 14-12.

A szünet után kapust cseréltek a románok, Ungureanut Tolnai váltotta, és a mezőnybe Geiger érkezett, ő lőtte a második játékrész első román gólját. 17-14-nél Szamoránsky érvényes gólját nem adták meg nekünk. Ez a részeredmény be is ragadt egy időre, de sajnos nem mi billentettük ki onnan. Dinca és Nechita találatai után már csak egy volt közte (18-17), de mielőtt megijedhettünk volna, csapatunk ismét lélegzethez juttatott minket (49. perc: 21-17). A védelemmel semmi gond nem volt, és a kőkemény román falat is lábbal ki lehetett játszani. Kovacsics Anikó is feliratkozott a gólszerzők közé, 22-17-nél pedig Tadici úgy gondolta, ha valamikor még meg lehet állítani ezt a számukra negatív folyamatot, az akkor van, alig több, mint nyolc perccel a vége előtt. Azonban nem úgy tűnt, mintha nagyon hatottak volna szavai (54. perc: 23-17). Kiss Éva nevét egyre inkább csak szuperlatívuszokban lehetett emlegetni, Vérten számára meg lassan már nem maradt olyan poszt, ahonnan ne vette volna be a román kaput. Előnyünk nemhogy nem csökkent, hanem még tovább növekedett (25-18). A végére még egy emberhátrány is nevetve belefért. Végeredmény: 25-19.

A mérkőzés legjobbjai: Adriana Nechita, Görbicz Anita

Magyarország a 2004-es hazai rendezésű esemény óta nem játszott elődöntőt Európa-bajnokságon, így nyolc év után élhetjük át megint ezt az érzést. Reméljük, a végkifejlet pedig még jobb lesz, mint akkor volt!