Magyar és orosz győzelem

2012. november 23. 14:08 © handball.hu

A Turcsin-kupa második napján Csehország Oroszországgal, míg a magyar válogatott a házigazda ukránokkal mérkőzött meg.

Kiállítások: 8 perc Kiállítások: 8 perc

A magyar válogatott jól kezdte első mérkőzését a Turcsin-kupán, de az ukránok nem hagyták elhúzni a mieinket, sőt, a félidő közepén - Nyikolajenko, Manaharova, Borscsenko és Pidpalova segítségével - két góllal is vezettek a hazaiak. Harminc perc után mégis kétgólos előnnyel mehettek szünetre a magyarok, és ebben nagy szerepe volt a kapuban védő Herr Osrolyának, valamint a gólokat szerző Orbánnak, Tomorinak, Szamoránskynak, Görbicznek és Rédei-Soósnak, valamint a kis létszámú, de jelen lévő magyar szurkolóknak. A félidőben: 15-13.

A második félidőre aztán eljött a sorcsere ideje: Bulath, Szabó, Szucsánszki, Klivinyi és Vincze jöttek a pályára, akik kettővel megnövelték a magyar előnyt. Az igazi változást azonban Karl Erik Bøhn időkérése hozta meg 22-18-nél. A szövetségi kapitány lehozta a kapust, Görbiczre került a megkülönböztető mez, és immár hét mezőnyjátékossal gyakorolta a magyar válogatott a támadást, legfőképpen azokkal, akik a mérkőzést elkezdték.

26-19-re alakult az eredmény, s ekkor került a kapuba Pastrovics Melinda. Védekezést is váltott a csapat: Kovacsics jött ki zavarni az ellenfelet. A legnagyobb különbség plusz nyolc volt (27-19), amelyet néhány buta hiba csökkentett csak, de végül megnyugtatóan nyert a magyar válogatott. Végeredmény: 33-25.