Eddig nincs meglepetés

2012. november 3. 18:23 © handball.hu

Győrön kívül szombaton Larvikban és Maria Enzersdorfban zajlottak BL-küzdelmek. Előbbihez a Dinamo, míg utóbbihoz a Buxtehude érkezett. Ahogyan a papírforma ígérte, hazai sikereket születtek.

Bajnokok Ligája, C-csoport, 4. forduló

Larvik HK - HK Dinamo Volgográd 40-25 (20-11)
Larvik, Arena Larvik
Játékvezetők: Dalibor Jurinovic, Marko Mrvica (horvátok)

November 4. (vasárnap), 15.00, Partille
Játékvezetők: Diana-Carmen Florescu, Anamaria Duta ((románok)

Bajnokok Ligája, A-csoport, 4. forduló

Hypo NÖ - Buxtehuder SV 27-24 (14-11)
Maria Enzersdorf
Játékvezetők: Dzmitry Nabokau, Siarhei Kulik (fehéroroszok)

Azok után, hogy a múlt héten Hamburgban (a buxtehudei Halle Nord nem alkalmas BL-mérkőzések megrendezésére) is sima vereséget szenvedett a Hypótól (20-28), Dirk Leun vezetőedző együttese nem utazhatott vérmes reményekkel a császárvárosba. Nem könnyítette meg a dolgukat a sok hiányzó sem: a BL-be benevezett keretből hiányzott Randy Bülau, Diane Lamein, Josephine Techert és Stephanie Melbeck is, megannyi meghatározó játékos, ami egy, némi túlzással egysorosnak is nevezhető együttest mindenképpen megvisel. Igaz, sokkal könnyebb helyzetben a hazaiak edzője, Németh András sem volt. A Hypo eleve mindössze tizennégy játékost nevezett be a Bajnokok Ligájába, és közülük is a Siófokról igazolt Karoline de Souza egy korábbi sérülés miatt még nem állhatott a csapat rendelkezésére.

A találkozót a helyszínen tekintette meg a Hypo-játékosok nagy részének válogatottbéli csapattársa, Eduarda Amorim, valamint a válogatottjuk szövetségi kapitánya, Morten Soubak is, az ETO elnökének, Kelecsényi Ernőnek társaságában.

A mérkőzést, a várakozásoknak megfelelően, a Hypo kezdte erősebben, a brazil válogatottakkal teletűzdelt osztrák csapat 4-2-re, 7-4-re is vezetett. A már vesztenivaló nélkül játszó (a csoportkör fele után három vereséggel, pont nélkül álló) németek azonban nem adták könnyen a bőrüket, masszívan, sok mozgással védekeztek, és így sok hibára kényszerítették a Hypót. Ezekből a hibákból némi feszültség is keletkezett: a brazil szélsők több alkalommal is fejbe lőtték ziccerből a német kapust, Antje Lenzet, amit ez utóbbi egyre nehezebben vett tudomásul. A tartalékosan felálló német ezüstérmes támadásban viszont meglehetősen tanácstalan volt, és sorozatban vesztett labdákat - jó védekezéssel egybekötve ez azt eredményezte, hogy a Hypo főként lerohanásokból volt eredményes.

Dirk Leun folyamatosan próbált variálni a csapatával, bár erősen tartalékos felállása miatt túl sok lehetősége erre nem volt. Ám többször is láthattunk játékosokat számukra idegen posztokon megjelenni, olyan is előfordult, hogy balkezes irányító (Isabell Klein) mellett jobbkezes jobbátlövő (Jessica Oldenburg) játszott. Ezek a próbálkozások stabilabbá tették a BSV támadójátékát, és ezzel kiegyenlítetté a játékot. A félidő nagy részében stabilizálódott a Hypo háromgólos előnye, és a játékrész lefújásakor is pont ennyi volt a különbség (14-11).

Különösen a Hypo balszárnya volt eredménytelen támadásban, de itt erősen meg volt kötve Németh András keze: a Gorica Ačimović cseréjeként szóba jöhető Souza sérült, Fernanda Franca da Silva helyére pedig csak a fiatal osztrák Mirela Dedic lett volna beállítható. Jól teljesített viszont a csapat jobb oldala: Alexandra Nascimento, Deonise Cavaleiro és Temes Bernadett is ontották a gólokat, Fabiana Diniz pedig beállóból ezúttal nem volt eredményes, de a zárásokkal ő is sokat tett azért, hogy ezen az oldalon megbontsák a német védőfalat.

A második félidő java része szűk, 2-4 gólos hazai előnnyel zajlott, azaz lényegében megmerevedtek a frontvonalak.

Mindkét csapatnak gyakran volt problémája a két fiatal fehérorosz játékvezetővel, az EHF-küldött Dragan Nacsevszki igyekezett kordában tartani az edzőket - különösen Németh Andrással volt több feladata, de vele már, mindkettejük hosszú pályafutása alatt, nem az első hivatalos találkozójuk volt (Nacsevszki korábban játékvezető volt), így jól megértették egymást.

A második félidő középső részében Németh András pihentetés céljából kissé felforgatta a csapatát. Ez nem feltétlenül volt eredményes, sem Stefanie Kaiser, sem Mayara de Moura nem tudott sokat hozzátenni a játékhoz, sőt, Kaisert kétszer ki is állították (mindkétszer az ellenfél kapuja előtt, amikor labdavesztés után indulni szándékozó német játékossal szemben szabálytalankodott). Ebben az időszakban nagyon nehezen döcögött a Hypo támadójátéka: bár a 49. percben még négy góllal vezettek (22-18), a következő időszak a németeké volt, kiegyenlítettek, sőt, az 54. perc végén Marcela Deen góljával át is vették a vezetést (23-24).

Németh András ekkor visszaküldte alapembereit, amivel nem csak a támadások váltak hatékonyabbá (a hátralévő 6 percben 4 szerzett gól), hanem a védekezés is megoldódott, olyannyira, hogy ebben az időszakban a Hypo már nem kapott gólt egyáltalán, így a végeredmény 27-24.
Ezzel a Hypo versenyben maradt a továbbjutást érő helyekért, a Buxtehude pedig a matematikai esélyét is elveszítette a nyolc közé jutásra. Eddigi BL-szereplésük nem túl dicsőséges: tavaly szerepeltek először a legnívósabb versenysorozatban, és az eddig lejátszott tíz mérkőzésük mindegyike után vesztesként hagyták el a pályát. Mivel két hátralévő mérkőzésük a Randers és az Oltchim számára is kulcsfontosságú lesz a továbbjutást illetően, nem volna meglepő, ha a BSV az idén is szerzett pont nélkül fejezné be nemzetközi szereplését.