Tiszteletet parancsoló győri BL-siker

2012. október 28. 19:02 © handball.hu

A Győri ETO ismét vendégként lépett pályára a BL harmadik fordulójában. A csapat szerdán egy laza bajnokival hangolt a mai, Krim elleni mérkőzésre, ahol egy nagyszerű második félidővel tizenegy gólos győzelmet aratott.

Bajnokok Ligája, B-csoport, 3. forduló
RK Krim Mercator
20 (9)
31 (12)
Ljubljana, Stožice Aréna
Játékvezetők: Jiří Opava, Pavel Válek (csehek)
Kiállítások: 6 perc Kiállítások: 4 perc

Gyorsan felpörgött az ETO, és nyolc percnyi játék után már 2-5-ös előnyre tett szert. A Krimet sem kellett azonban sokáig féltenie közönségének, hiszen 3-6-ról 5-6-ra zárkózott, majd ekkor ráadásul Görbicz hetest is hibázott. A 17. percig várt ki Martín az időkéréssel, de ezután mindkét oldalon csak a kihagyott helyzetek sora folytatódott. Tiselj sem bírta sokáig ezt a fejetlenséget, így újabb szakmai tanácsok következhettek. A hosszú-hosszú gólcsendet Radicevic törte meg, majd a következő győri támadásnál Löke által kiharcolt büntetőt Görbicz belőtte (23. perc: 5-8). Löke találata után már igazán aggódhatnékja lett a Krimnek, pláne, hogy a vendégek megnyitott védelme sem segítette a támadásbeli tanácstalanságuk enyhítését. Zrnec és Krpez azonban visszahozta a meccsbe a csapatát, majd gyorsan mindkettő duplázott is. Közben Tervel szorult ápolásra, a Győr pedig végül Radicevic újabb találatainak is köszönhetően hárommal zárta az első játékrészt (9-12).

A folytatásban a Krim ragadt az ETO-ra, percekig nem hagyta magát lerázni, de a Rába-partiak védelmi taktikája megint hatásosnak bizonyult (40. perc: 13-18). A szlovén kapuban Grubisics helyére Kain érkezett, a vendégeknél pedig Lunde Haraldsen mellett csak egy kis epizódszerep jutott Herrnek. Ötven perc után már az eddigi legnagyobb különbség, hat gól volt a győriek javára (17-24), és nem úgy tűnt a házigazda, mint aki ennyi idő alatt képes lenne a találkozót megfordítani. Löke igazán élt a pályán mind gólszerzésben, mind pedig büntető-kiharcolásban, s az 55. percben 19-27-re állt a csata. Lassan már a kétszámjegynyi különbségű győzelem sem tűnt kizártnak (57. perc: 19-28, majd 20-30), s ezt a Ljubljana nem is tudta megúszni. Végeredmény: 20-31.