A spanyolok és a horvátok csatlakoztak

2012. május 27. 11:43 © handball.hu

Vasárnap már csak a selejtező spanyolországi helyszínén volt kérdés, melyik válogatott jut ki a londoni olimpiára. Franciaországban és Dániában a csoportelsőség és a pontszerzés a tét.

Olimpiai selejtező, 1. csoport, 3. forduló
Románia
28 (18)
Japán
26 (10)
Franciaország, Lyon, Gerland Sportcsarnok, 2800 néző
Játékvezetők: Ivan Caçador, Eurico Nicolau (portugálok)
Kiállítások: 0 perc Kiállítások: 2 perc
A japánok kezdték jobban a meccset, Fudzsii két hetesével 1-3-at mutatott az eredményjelző a 6. percben. Azonban fölszívták magukat a románok, akik rosszul viselték a montenegróiak elleni megalázást, és öt perc alatt Brădeanu góljával átvették a vezetést (5-4). Mindkét csapat több labdát veszített, de a románok jobban használták ki a lerohansásokat, és két góllal elléptek negyed óra után (8-6). Curea betörésével először három gól lett az előny, így Huang mester időt kért (20. perc: 11-8). Sokáig tartott a japán gólcsend, Nichita jól védett, és öt perccel a félidő előtt már hat volt a különbség (15-9). Folyamatosan növelték előnyük a utolsó percekben Brădeanuék, és a félidőben 18-10-re vezettek.

A japánok nagy erőbedobással három perc alatt öt gólra fölzárkóztak, és Radu Voina úgy döntött, hogy kikéri idejét (35. perc: 19-14). Aztán hatalmas erőbedobással, no meg Fudzsima jó teljesítményével folyamatosan jöttek föl a japánok, és már csak hárommal vezettek a románok (22-19). Tíz percig kellett aztán várni, hogy végre egyenlítsenek a japánok, aztán hihetetlen öt percet produkálva át is vették a vezetést az ázsiaiak (23-24). A románok felszívták magukat, és újra ők vezettek a mérkőzés vége előtt (58. perc: 27-25). Végül a román válogatott nyerte ezt a meccset 28-26-ra, és így egy győzelemmel búcsúzik a lyoni selejtezőről.

Franciaország
20 (9)
Montenegró
22 (9)
Franciaország, Lyon, Gerland Sportcsarnok, 4300 néző
Játékvezetők: Jónas Elíasson, Ingvar Guðjónsson (izlandiak)
Kiállítások: 6 perc Kiállítások: 10 perc
Francia góllal kezdődött a torna „döntője”, de Aylgon találatát három montenegrói gól követte. Sok labdát adtak el a hazaiak, de Leynaud szenzációsan védett, és a 11. percben egyenlítettek a franciák (4-4). Egyik csapat sem tudott ellépni, elég sok volt a technikai hiba mindkét oldalon, a huszadik percben „csak” 6-6 volt az állás. Jó öt percig egy gól sem született a hazaiaknál, Barjaktarović belelendült a meccsbe, és csapata ellépett három góllal (26. perc: 6-9). Leynaud aztán újra elkezdett nagyon jól védeni, a montenegróiak elladtak pár labdát, és a franciák három gólt lőttek zsinórban. Azonban mikor Barjaktarović hárította Signaté lövését, nem vették át a vezetést a hazaiak, így egy gólszegény, de szoros és érdekes első félidő után 9-9 volt az eredmény.

Úgy kezdődött a második felvonás, mint az első: Leynaud ismét jól védte kapuját, még Radičević lerohanását is megfogta, csapata pedig először vezetett két góllal (38. perc: 13-11). Megvolt az egyenlítési lehetőség a montenegróiaknak, de Darleux is védéssel mutatkozott be, aztán Baudouin gólt lőtt, Adžić mester pedig időt kért (43. perc: 14-13). Ez a időkérés segített a csapatnak, hiszen Radović ejtésével sok idő után újra a montenegróiak vezettek (48. perc: 15-16). De ez nem sokáig tartott; Ayglon hatalmas átlövésével, majd Baudouin lerohanásával ismét fordult a kocka (18-17).

A végjáték nagy izgalmakat hozott, hiszen Franciaország nem tudott ellépni, Montenegró pedig egyenlített (20-20). A utolsó perc elején Barjaktarović megfogta Lacrabère hetesét, de nem tudtak gólt lőni Bulatović-ék, aztán dupla emberelőnybe kerültek a franciák fél perccel a vége előtt, és támadhattak az egyenlítésért, no meg a csoportelsőségért. Azonban Knežević megszerezte a labdát, majd Anđela Bulatović lőtte a találkozó utolsó gólját, így Montenegró maradt veretlen a lyoni selejtezőn, és az első kalapba került az olimpiai csoportok sorsolása előtt. Végeredmény: 20-22.

Franciaországi helyszíni tudósítónktól (D. M.)

Spanyolország, Guadalajara, Aguas Vivas Sportcsarnok, 475 néző
Játékvezetők: Charlotte Bonaventura, Julie Bonaventura (franciák)

Spanyolország, Guadalajara, Aguas Vivas Sportcsarnok, 3000 néző
Játékvezetők: Lars Geipel, Marcus Helbig (németek)

Dánia, Aalborg, Gigantium, 1200 néző
Játékvezetők: Horváth Péter, Marton Balázs (magyarok)

Dánia, Aalborg, Gigantium, 3000 néző
Játékvezetők: Szlave Nikolov, Gjorgji Nacsevszki (macedónok)
Kiállítások: 10 perc Kiállítások: 4 perc

OroszországDominikai Köztársaság 41-17 (20-10)
DániaTunézia 28-24 (12-13)
TunéziaOroszország 20-33 (8-17)
Dominikai KöztársaságDánia 21-38 (13-20)

A 3. selejtezőcsoport végeredménye
1.Oroszország Oroszország3300101-57446 pont
2.Dánia Dánia320186-72144 pont
3.Tunézia Tunézia310273-81-82 pont
4.Dominikai Köztársaság Dominikai Köztársaság300358-108-500 pont

A négyes csoportok két legjobb csapata vehet részt a 2012-es londoni olimpián. Franciaország és Montenegró, Spanyolország és Horvátország, valamint Oroszország és Dánia csapata csatlakozott Nagy-Britannia, Norvégia, Brazília, Angola, Dél-Korea és Svédország válogatottjához, amelyek már kijutottak a 2011-es brazíliai világbajnokságról és a kontinensbajnokságokról.

Az olimpiai torna csoportjainak sorsolását május 30-án, a londoni Crystal Palace Nemzeti Sportközpontban tartják.