A tavalyi döntő ismétlődik meg

2012. május 6. 0:17 © handball.hu

Herbert Müller idén is döntőbe vezette csapatát a német bajnokságban. A Thüringer HC összesítésben három góllal lett jobb ellenfelénél. A másik elődöntőben szerencsétlenül járt a Lipcse, hiszen idegenben lőtt több góllal került a fináléba a Buxtehude.

Bad Langensalza, Salza Csarnok, 950 néző
Játékvezetők: Robert Schulze, Tobias Tönnies (németek)
Kiállítások: 10 perc Kiállítások: 10 perc
Az első, szerdai mérkőzésen a Thüringer HC mindössze egygólos hátrányba került Leverkusenben (26-25), így ők számítottak a továbbjutás esélyesének a visszavágó előtt. Ennek megfelelően is indult a játék, a hazai csapat védekezésével a Bayer nem tudott mit kezdeni, és hamar 4-1-es előnyre tett szert a banoki címvédő. A leverkuseniek azonban megtalálták a védelem ellenszerét, távoli lövésekkel vették célba a thüringiai kaput, és átlövőik, Laura Steinbach valamint Kim Naidzanavicius jó teljesítményével megfordították a mérkőzést (5-6).

Herbert Müller, a hazaiak edzője erre úgy reagált, hogy Steinbachot külön emberfogással őriztette, ezzel ki is húzta a leverkuseni támadójáték méregfogát, támadásban pedig irányítójának, a szlovák Petra Popluharovának köszönhetően tudott eredményes lenni a THC, így már a félidő vége előtt visszafordították az állást, ám szünetben összesítésben még csak egy gól volt az előnyük (13-11).

A második félidő elején a Bayer csak kereste a labdát, hamar 17-11 lett, majd összeszedték magukat a leverkuseniek, de ez is csak ahhoz volt elég, hogy mérsékeltebb ütemben nőjön a különbség (24-16).

Egy védekezésváltással azonban visszajött a már-már elveszettnek hitt meccsbe a Leverkusen, és Steinbach valamint Naidzanavicius találataival feljöttek két gólra (25-23), amivel nyitottá tették a visszavágót. Ezután azonban lőtt a Thüringer HC még két gólt, amivel a Leverkusennek már kettővel kellett volna idegenben nyernie, és a gyors góllövés kényszere miatt kissé elkapkodott lövéseiket Maike März többször is védte, amivel hozzájárult a biztos, 29-25-ös győzelemhez, és a címvédő bejutásához a döntőbe.

Az első mérkőzésen:

TSV Bayer 04 Lverkusen – Thüringer HC 26-25 (11-12)

A döntőbe jutott: a Thüringer HC 54-51-es összesítéssel

Buxtehuder SV
27 (15)
HC Leipzig
19 (7)
Buxtehude, Nord Sportközpont, 1500 néző
Játékvezetők: Matthias Brauer, Kay Holm (németek)
Kiállítások: 8 perc Kiállítások: 6 perc
A másik párharcban az első mérkőzésen úgy tűnt, az alapszakasz harmadik helyén végző lipcseiek már a hazai meccsen eldöntik a továbbjutást. Főként nagyszerű védekezésüknek köszönhetően nyolc góllal tudtak nyerni a Buxtehude ellen, kétezer néző előtt Lipcsében, úgy, hogy Katja Schülke nem is védett igazán jól.

Lipcséből ráadásul sok szurkoló Buxtehudébe is elkísérte csapatát, bár telt ház, 1.600 néző előtt játszottak a csapatok, a mérkőzés alatt javarészt a vendégszurkolók hangját lehetett hallani.

Talán a HCL játékosai is úgy érezték, hogy a visszavágót csak a tisztesség kedvéért kell lejátszani, talán más oka volt, de mindenesetre feltűnően lagymatag támadójátékkal rukkoltak elő, amiből a hazaiak rendszeresen labdát szereztek, és gyors ellentámadásokat vezettek. 2-2 után az alapszakasz második helyezettje több, mint tíz percen át nem kapott gólt, és főként Katja Langkeit lerohanásgóljaival a félidő közepére hétgólos előnyre tett szert (9-2), azaz ekkor összesítésben már csak egy gól volt a hátrányuk.

Stefan Madsen olyat tett, amit nem szokott túl sűrűn: leültette a padra a labdával csak elvétve találkozó Katja Schülkét, és Julia Plögert állította a kapuba. De ez sem segített, hiszen pár perc múlva, 13-5-ös állásnál már egyenlő volt az összesített eredmény. A félidőben még két gól esett mindkét oldalon, így 15-7-es állással, összesítésben döntetlenre álltak a csapatok a szünetben – a kevés idegenben lőtt gól miatt a hazaiak voltak leheletnyi előnyben.

Fordulás után sem változott sokat a játék képe: Diane Lamein és Jessica Oldenburg vezetésével, és főleg a nagyon agresszív, a lipcseieket folyamatosan hibára kényszerítő védekezéssel ezt a negyedórát is 7–3-ra hozta a Buxtehude, 22-10-zel már összesítésben is 4 gól volt az előnyük a második félidő közepén.

Stefan Madsen felmérte, hogy a hazai védelmet csak távoli lövésekkel tudják eredményesen feltörni, ezért beküldte 18 esztendős balkezes átlövőjét, Anne Hubingert, és az irányító Maura Vissert is távoli lövésekre biztatta. Ez meghozta az eredményét, előbb ők lőttek gólokat, majd kihasználták, hogy a Buxtehude jobban kilépett a lövőkre, és ekkor a jobbszélsőt és a beállóst volt könnyebb megjátszani. 25-13 után feljöttek 25-17-re, ami összesítésben megint csak pont egyenlő.

Dirk Leun, a hazaiak edzője is kapust cserélt, Jana Krause helyett Antje Lenzet küldte be, aki megfogott egyet-kettőt a lipcsei átlövések közül. Mindkét csapat szerzett két-két gólt, ezzel az eredmény 27-19 lett, és a Buxtehude vezethetett támadást szűk egy perccel a vége előtt. Ha bedobják, eldőlt volna, de a gyenge lövést Katja Schülke védeni tudta, és maradt 14 másodperce a HCL-nek, hogy belője a továbbjutást jelentő gólt.

Ki is alakították a lövőhelyzetet, de a fiatal Hubinger nem vállalta el a lövést, továbbpasszolt, és a kiszorított helyzetből két másodperccel a vége előtt kapura küldött labdát végül Lenz kivédte, és így a Halle Nord közönsége hazai továbbjutásnak örülhetett. Akárcsak Isabell Klein: a Magyarország ellen keresztszalag-sérülést szenvedő buxtehudei játékos a mérkőzés alatt szakkomentátorként működött közre, de a lefújás után mankójával ő is csapattársaival együtt ünnepelt.

HC LeipzigBuxtehuder SV 31-23 (14-10)

A döntőbe jutott: a Buxtehuder SV 50-50-es összesítéssel, idegenben lőtt több góllal

A német bajnokság döntőjének és a bronzéremért folyó párharc első mérkőzését egy hét múlva, a visszavágókat két hét múlva játsszák.