Már csak csoportmásodikok lehetünk?

2012. március 25. 14:35 © handball.hu

Az Eb-selejtező harmadik fordulójában sikerült a magyar válogatottnak idehaza legyőzni Németország csapatát. Vasárnap Trierben is bizonyíthattak volna a lányaink, ám egy egészen másmilyen találkozó következett.

2012-es Eb, selejtező, 1. csoport, 4. forduló
Németország
26 (13)
Magyarország
18 (9)
Trier, Aréna, 2000 néző
Játékvezetők: Jiří Opava, Pavel Válek (csehek)
Kiállítások: 2 perc Kiállítások: 4 perc

Egy váratlan húzással a „cseresorral” indította a mérkőzést a magyarok norvég kapitánya: a kapuban Kiss Éva foglalt helyet, míg a mezőnyben Orbán, Rédei-Soós, Cifra, Kovacsics, Bulath és Vincze kapott lehetőséget. A németeknél az „öregek”, Melbeck és Althaus kezdte a gólgyártást, majd a Klein helyett beugró Lütz triplázott. Heine Jensen kisebb sérülés miatt nem nevezte a találkozóra a csütörtöki csata hősét, Nadja Nadgornaját, valamint Kerstin Wohlboldot. Csapatunk tartotta a lépést a kétezer trieri szurkoló biztatásával kísért ellenféllel (10. perc: 4-3), ebben nagy szerepe volt Kiss Éva védéseinek is.

Kétgólos germán előnynél Zácsik is játékba került, majd 6-3-nál Görbicz ment be a büntetőhöz, ám az kimaradt. Schülke is formában volt, ez sem sokat könnyített a dolgon. A „fekete ló” Lütz mellett Steinbach is rákapott a gólszerzés ízére, és a helyzetünk csak egyre rosszabbá vált (17. perc: 9-3). Ekkor végre mintha magukra találtak volna lányaink: sorozatban négy találatot szereztünk, ezzel visszafelé terelődött az elúszó hajó (21. perc: 9-7). A következő percekben alaposan meg kellett dolgoznia mindkét csapatnak, hogy hárítsa riválisa támadásait, és a jó munka ellenére is négygólos hátránnyal kellett szembenéznünk a szünetre. Félidőben: 13-9.

A pihenő után sem változtatott a jól bevált (?) összetételen Karl Erik Bøhn, a 33. percben hozta be egyedül Szabót. A védekezésünk viszont 5-1-esre váltott, de sok eredményt ez sem hozott (37. perc: 18-11). Németország együttesében ugyanaz a négy játékos volt a felelőse a találataiknak: Althaus, Lütz, Melbeck és Steinbach viszont nagyszerűen végezte a feladatát. Egyre inkább érett a komolyabb vereség, a játékrész derekához közeledve már nyolc is volt közte (21-13). Lütz továbbra is megállíthatatlanul ment előre, és ugyanez volt igaz Steinbachra is. Görbicz, Hornyák, Kovacsicz és Tomori továbbra is csak a kispadon foglaltak helyet.

Woltering a meccs során először, mindössze egy hétméteres erejéig váltotta kolléganőjét, és akkor túl is járt Kovacsics eszén (49. perc: 23-16). Jó lett volna nem egy tetemes különbségű vereségbe beleszaladva zárni ezt a válogatottbeli feladatokra szánt hetet, ám ennyire tanácstalan támadójátékkal sok jóra nem számíthattunk. A németek mindent megtettek azért, hogy csoportelsőként zárhassák júniusban a selejtezősorozatot, és ennek már csak matematikai akadálya maradt. Az utolsó szakaszban egy harmadik büntető-próbálkozónk, Zácsik is rontott Wolteringgel szemben, mialatt az ellenfélnél már a válogatt-debütáns Birke percei is eljöttek. A végén szerencsére alig-alig ugyan, de tízgólos vereség alatt maradtunk. Végeredmény: 26-18.