FTC: nem volt léc, mi rezegjen ezúttal

2012. március 3. 19:53 © handball.hu

A KEK-címvédő Ferencváros együttesének az idei szezon negyeddöntőjében az egykor szebb időket is megélt Zvezda Zvenyigoroddal kell megmérkőznie. A párharc első mérkőzésén a Fradi nyolcgólos előnyre tett szert.

KEK, negyeddöntő, 1. mérkőzés
FTC-Rail Cargo Hungaria
32 (21)
HK Zvezda Zvenyigorod
24 (11)
Budapest, FŐTÁV-FTC Kézilabda Aréna, 1200 néző
Játékvezetők: Radoslav Kavulič (szlovák), Libor Skružný (cseh)
Kiállítások: 10 perc Kiállítások: 6 perc

Abszolút magabiztosan kezdett a Fradi: a csapatkapitány Szucsánszki vezetésével négy perc alatt 4-1-es vezetést harcolt ki, és kisebb gólpárbajt indított a saját alakulatából Kovacsiczzal, míg az ellenféltől Posztnovával (9. perc: 8-5). Alig tizenhárom perc alatt tizenegy találat érte Kalinyina kapuját, ami a legnagyobb jóindulattal sem az oroszok jó védekezésére utalt (11-7). A veszett helyzetet felismerve, a 15. percben (majd ezután is), Spiridon miatti emberhátránynál a Zvezda már kapus helyetti plusz mezőnyjátékossal próbálkozott támadásban, de nem sok sikerrel (18. perc: 13-7).

Zovko mester az időkérés pozitív hatásában bízott, de Zácsik bombáival szemben a csapata támadásban sem tudott hasonlót sem felmutatni, és a védekezése is gyengének bizonyult (21. perc: 15-7). Abramovics Dronyina harmadik hetes-kísérletét végre kifogta, ezzel még inkább nyomást gyakorolt az egyébként sem túl nagy önbizalommal bíró riválisra (25. perc: 18-9). A Magyarországon szebb időket is megélt Zdravko Zovko sárgalapos figyelmeztetésénél már a „ruszki, haza!”-rigmus is felcsendült, és a vendéglátók a vártnál is sokkal simábban, gólos előnnyel hozták az első félidőt, úgy, hogy a szurkolók már a 28. percben „rászámoltak” az ellenfélre (21-11).

A folytatásban a Zvenyigorod újfent plusz mezőnyjátékossal kísérletezett támadásban, de annak eredményessége érdemben nem akart változni (35. perc: 23-12). Uszkova ismételt aktivizálódása után némileg javult az oroszok helyzete (39. perc: 23-16), ám a zöld-fehérek gólcsndjét a már nyolcadik találatát szerző Kovacsicz törte meg. Ezután a már hetedszerre eredményes Zácsik következett, és a következő szakaszban az FTC nyolc-kilencgólos fórja stabilizálódott (47. perc: 27-19). Kovacsicz tizedik és tizenegyedik találata újfent a kétszámjegyű különbséget hozta magával, és a kétperces büntetések hazai pályára osztogatásával sem ment túl sokra a cseh és szlovák bírópáros (55. perc: 30-22).

Úgy tűnt, ha már a meccs színvonala nem tudta volna eléggé felperzselni a teltháznyi közönség hangulatát, majd a két sípmester gondoskodik erről a végjátékban, amikor a kiváló teljesítményüket még egy Elek Gábornak kiosztott kétperces büntetéssel is megspékelték. Posztnova két gyors gólja után már csak hat volt közte (30-24), és a maradék két és fél percre azért még a Ferencváros trénereinek is maradt ötlete, am it meg akartak osztani a csapattal. A tanácsadás hasznosnak bizonyult, a Ferencváros pedig nyolcgólos sikerrel zárta az első etapot. Végeredmény: 32-24.