Nem maradt hibátlan a Budućnost

2011. november 11. 19:34 © handball.hu

A Bajnokok Ligájában ma az A-csoport biztos továbbjutója, egyben a mezőny egyetlen hibátlan csapata, a Budućnost látogatott az FCM otthonába. A dánok végül magabiztos győzelmet arattak, így ők mennek tovább a montenegrói csapattal a középdöntőbe.

Bajnokok Ligája, csoportkör, A-csoport, 6. forduló

FC Midtjylland - ŽRK Budućnost T-Mobile 34-20 (19-10)
Ikast, Sportscenter
Játékvezetők: Charlotte Bonaventura, Julie Bonaventura (franciák)

A Budućnost együttese a dán bajnokhoz látogatott. Előbbi számára nem sok tétje volt a meccsnek, a házigazda viszont az itt szerzett ponttal/pontokkal bebiztosíthatja helyét a középdöntőben. A montenegrói csapat a jobbátlövő Katarina Bulatović nélkül lépett pályára, akit egy meccsre eltiltott az EHF azonnali piros lap miatt.

Jól kezdtek a vendégek, ezt főleg Bojana Popovićnak és a kitűnően helyezkedő Ana Dokićnak volt köszönhető. Az FCM kapujában Englert remekelt és láthatóan tartottak is tőle, hiszen Popović kihagyta csapata első hetesét. A Budućnost vezetést szerzett, de a dánok gyorsan felzárkóztak és a félidő első fele kiegyenlített volt. Utána elhúzott a házigazda 13-8-ra, gyors lerohanásokból, betörésekből, beállóból és átlövésből is eredményesek voltak. A dán csapat játéka nagyot változott Lærke Møller beállásával, aki szószerint felpörgette csapata játékát gyors, dinamikus megmozdulásaival. Hiába kért időt Adzic edző, és cseréket is hiába hajtott végre (A. Bulatovic helyett Stevin játszott, Cvijić jött beállóba és Radović váltotta Knezevićet), semmi nem segített csapatán, aki kilencgólos hátránnyal vonult az öltözőbe. Félidő: 19-10.

A második félidőt a dánok ott folytatták, ahol az elsőt abbahagyták, és tíz gólos vezetést szereztek, az állás 20-10 volt ekkor. Ezután a vendégeknek sikerült feljönniük hat gólra, 22-16 volt az állás a félidő felénél. De a házigazdák nem hagyták annyiban és a 20. percben már ismét tíz gól volt a különbség (27-17). Az FCM-nél már a cserék is pályára léptek, így a kapuban Ingrid Ødegård, a balszélen Fie Woller , a jobbszélen pedig Trine Østergaard játszott, míg a balátlövő Maria Sørensen is szerepet kapott. A másik oldalon is a cseresor játszott, így szerephez jutott Mehmedović, Golubić-Jovetić, Tacalie és Lazović is. A Budućnost azonban továbbra sem tudott mit kezdeni a dán csapat kemény védelmével, ami mindössze 20 gólt engedett a montenegróiaknak a mai nap folyamán. Végeredmény: 34-20.

Skandináviai tudósítónktól (Sz. I.)

Bajnokok Ligája, az A-csoport állása
1.ŽRK Budućnost ŽRK Budućnost T-Mobile6501172-1492310 pont
2.Herning-Ikast Håndbold FC Midtjylland6402146-127198 pont
3.Byåsen HE Byåsen HE5203103-121-184 pont
4.Thüringer HC Thüringer HC5005111-135-240 pont

Az A-csoportból a Bajnokok Ligája középdöntőjébe jutott a ŽRK Budućnost T-Mobile és az FC Midtjylland, a Byåsen HE pedig a KEK-ben folytatja.