Megvan az ötödik hely, irány a vb!

2011. július 9. 10:03 © handball.hu

A strandkézilabda Európa-bajnokság eddigi legfontosabb mérkőzésén győzelmet aratott a magyar válogatott a spanyolok ellen, így kijutottak a 2012-es brazíliai világbajnokságra. A bronzérem az olaszoké, az Eb-címet a hazaiak nyerték.

Strandkézilabda Európa-bajnokság, Umag, az 5. helyért

Magyarország – Spanyolország 2-1 (18-11, 17-19, 8-6)
Magyarország pontszerzői: Gróz 17, Fekete 8, Kretz 8, Sidó 6, Tóth 2, Hajdu 2.
Spanyolország pontszerzői: Moreno 15, S. Martínez 11, García 8, A. I. Martínez 2.

Felszabadultan kezdték ezt a meccset a magyarok, és a fáradtság jelei egyáltalán nem látszottak rajtuk. Gróz Kitti és Fekete Bozsanna közreműködésével már kilenc ponttal elhúztak a mieink a 7. percre, és ezt az előnyünket már nem sikerült jelentősen lefaragniuk a spanyoloknak, akiknél először csak Susana Martínez talált Győri kapujába, majd Ana Isabel Martínez és María José Moreno is feliratkozott a pontszerzők listájára. Az első szett 18-11-es magyar előnnyel zárult.

A második tíz perc rosszul kezdődött, a lányok sorra kihagyták helyzeteiket, az ellenfél pedig elhúzott három ponttal (4. perc: 5-8). A hátrányt szinte egyáltalán nem sikerült csökkenteni, hiszen a szettben végig három-négypontos volt az ellenfél előnye. Bár lett volna lehetőség az utolsó másodpercekben kiegyenlíteni, és a szett így aranygóllal végződhetett volna, a helyzet kimaradt, így szétlövés következett (17-19).

A szétlövésben ezúttal a mieink kezdtek. Hajdu, Kretz és Fekete belőtte, s az ellenfél is így tett (6-6), ám Tóth Emese sajnos hibázott. Ekkor azonban Győri megzavarta az indító spanyol kapust, aki megpróbálkozott kapura lőni, s ez nem sikerült, maradt a 6-6. Az utolsó sorozatban Gróz nem hibázott, viszont az ellenfélnél Győri ismét zavart okozott, a kapus ismét kapufát lőtt, ezért az ötödik hely a miénk lett (8-6).

A lányok ezzel a győzelmükkel az ötödik helyet szerezték meg, és kijutottak a jövő évi, brazíliai világbajnokságra.

A handball.hu gratulál az elért helyezéshez és a vb-kvóta megszerzéséhez!

Mérkőzés a 7. helyért
Lengyelország – Törökország 0-2 (16-23, 12-30)

Bronzmérkőzés
Olaszország – Norvégia 2-1 (20-27, 23-10, 7-6)

A bronzmeccs két teljesen ellentétes szettből állt. Amíg az elsőben a norvégok voltak fölényben, és simán meg is nyerték azt, a másodikban az olaszok támadtak fel. Így aztán a szétlövésben dőlt el a bronzérem sorsa. A norvégok első próbálkozását Porini védte csodálatosan, és innentől kezdve végig lépéselőnyben tudtak maradni. Végül egyetlen pont elég volt a végső győzelemhez, amelyet koncentrálva be is vágtak a Neukum Tamás vezette olaszok, így a harmadik helyen végeztek.

Döntő
Dánia – Horvátország 1-2 (12-20, 22-20, 4-7)

Döntőhöz méltő mérkőzésen nyert a hazai horvát válogatott a strandkézilabda Európa-bajnokság utolsó női mérkőzésén. Az első szettben a horvátok szinte végig fölényesen vezettek, s ennek megfelelően meg is nyerték azt (12-20). A második tíz percben a horvátok megilletődötten játszottak, a dánoknak pedig fontos volt a szettgyőzelem, hogy megtartsák esélyüket a végső győzelemre (22-20). A szétlövésben viszont újra a dánok rontottak többször is, így végül a horvátok kerültek ki győztesként (4-7).