Spanyolok ellen az ötödik helyért

2011. július 8. 16:28 © handball.hu

A magyar válogatottnak nem sikerült bejutnia a strandkézilabda-Eb elődöntőjébe. Az ötödik helyért viszont sikerült megszereznie az első győzelmet a lengyelek ellen. A vb-indulásról is döntő mérkőzésre szombaton, a spanyolok ellen kerül sor.

Strandkézilabda Európa-bajnokság, Umag, az 5-8. helyért

Lengyelország – Magyarország 1-2 (9-19, 11-8, 5-8)
Lengyelország pontszerzői: Perek 13, Żakowska 6, Dziewa 4, Łukasik 2.
Magyarország pontszerzői: Gróz 10, Fekete 8, Sidó 6, Kretz 6, Hajdu 2, Győri 2, Tóth E. Sz. 1.

A magyarok az első szett első felében nehezen tudtak elszabadulni ellenfelüktől. Hiába szereztek rendre kétpontos különbséget, a lengyelek sorra kiegyenlítettek. A 7. percben azonban megtört a jég, felszabadultak a lányok, és Gróz Kretz, valamint Sidó sorra lőtték a pontokat, miközben egyetlen egyet sem szerzett az ellenfél. A szett így 9-19-es eredménnyel zárult.

A második játékrészben joggal várhattunk volna hasonló játékot, azonban a lengyelek megleptek bennünket, és a kapura küldött lövéseink nem jöttek be. A lengyelektől Dziewa egymás után háromszor is betalált, miközben Gróz büntetőt hibázott, így a 4. percben már 5-0 volt az eredmény. Végül Sidó unta meg a tehetetlenséget, majd Kretz talált az ellenfél hálójába, és közelebb kerültünk a lengyelekhez (5-4). A 7. percben kiegyenlítettünk, ám Perek folyamatosan borsot tört az orrunk alá, és végül 11-8-cal zárult a szett.

A szétlövést ismét a magyarok kezdték, ám ezúttal mindenki sikeresen vette az akadályt: először Hajdu, majd Kretz, Fekete, Tóth, s végül Gróz bosszantotta a lengyel kapust, miközben a másik oldalon Antoszewska elhibázta a lehetőségét, így végül 5-8 lett a szétlövés, amely azt jelenti, hogy a magyarok az 5-6. helyért játszhatnak szombaton. Az ellenfél a másik, a törökök és a spanyolok között folyó helyosztó győztese lesz.

Lengyelország - Magyarország 2. szett:

Lengyelország - Magyarország szétlövés:

Az 5-8. helyért
Törökország – Spanyolország 1-2 (21-20, 17-22, 7-8)

Elődöntők
Dánia – Olaszország 2-0 (12-8, 13-12)
Norvégia – Horvátország 0-2 (10-14, 10-12)

Mindkét elődöntő izgalmasra sikeredett, bár az eredmények kifejezetten nem ezt mutatják. A dán-olasz mérkőzés második szettje aranygóllal dőlt el, a norvég-horvát találkozó végén pedig a végső sípszó után egyenlítettek volna a norvégok, ám a pontok már nem voltak érvényesek. A döntőt így a dán és a horvát válogatott játssza, a bronzéremért pedig az olaszok és a norvégok csapnak össze.