Nem kerültünk a négybe

2011. július 8. 9:55 © handball.hu

A strandkézilabda-Eb negyeddöntőjének első szettjét megnyerte ugyan a magyar válogatott, a másodikat és a szétlövést viszont elvesztette az olaszok ellen, ezért a lengyelek ellen következik a helyosztó az 5-8. helyért.

Strandkézilabda Európa-bajnokság, Umag, negyeddöntő

Olaszország – Magyarország 2-1 (18-19, 19-16, 7-6)
200 néző
Olaszország pontszerzői: Balsanti 17, Onnis 12, Barani 10, Scamperle 3, Albertini 2.
Magyarország pontszerzői: Kretz 14, Sidó 12, Gróz 9, Fekete 4, Hajdu 2.

Csodásan kezdődött az olaszok elleni mérkőzés első szettje. Fekete és Sidó lövéseivel 4-0-ra vezettünk a második percben, az olaszok (Onnis és Barani) azonban kiegyenlítettek. A szett felénél rövid időre átvették a vezetést (6. perc: 12-9), majd ismét a mi oldalunkon volt több pont (8. perc: 14-15). Az utolsó percre hárompontos vezetéssel érkeztünk, így az ellenfél nem tudott fordítani; egy ponttal nyertük a szettet (18-19).

A második játékrészben szinte végig az olaszok jártak előttünk, ám az 5. percben Kretz kétpontossal fordított (8-10). Sajnos csak rövid ideig jártunk az ellenfél előtt, mert két perccel később a végig jól küzdő Balsanti fordított (14-12). A kiválóan játszó Sidó még kiegyenlített, ám ekkor megtorpantunk; újra Balsanti lövései okoztak fejtörést nekünk (10. perc: 19-14). Az utolsó percben Sidó sajnos megsérült, nem tudta folytatni a játékot, Gróz pedig szépített, de a szett az ellenfélé lett (19-16).

A szétlövés szerencsésen kezdődött számunkra. Az eső lövést Hajdu értékesítette (0-2), Onnis lövését viszont Győri védte. A második sorozatban Kretz, majd Albertini is betalált (2-4). A harmadikban Fekete sem hibázott, igaz, Balsanti sem (4-6). Tóth Emese ekkor sajnos kihagyta a lövését, Barani pedig kiegyenlített (6-6). Az utolsó sorozatban az eddig kiválóan játszó Gróz Kitti sajnos nem találta el a kaput, Scamperle pedig egypontos lövésével elődöntőbe juttatta az olaszokat (7-6).

A mindent eldöntő szétlövés:

Dánia – Lengyelország 2-0 (16-14, 15-14)
Törökország – Norvégia 0-2 (16-22, 13-15)
Horvátország – Spanyolország 2-0 (14-11, 16-14)

A strandkézilabda-Eb további programjában pénteken a negyeddöntők, valamint a helyosztók (5-8. helyért) és az elődöntők szerepelnek, szombaton pedig folytatódnak a helyosztók az 5-8. helyért, és végül a bronzmeccsel és döntővel zárul a kontinensbajnokság.

A helyosztók párosítása (5-8. hely):

16.30 Lengyelország – Magyarország
17.30 Törökország – Spanyolország

Az elődöntők párosítása:

16.30 Dánia – Olaszország
17.30 Norvégia – Horvátország

A csoportok 5-7. helyein végzettek csütörtökön és pénteken a 3. csoportban harcolnak az Eb 9-14. helyeiért.