Komoly megújulásra lesz szükség

2011. április 9. 18:49 © handball.hu

Miután a Larvik ötgólos előnyt szerzett a BL-elődöntő első meccsén a Budućnost ellen, a Győri ETO az Itxako otthonában bizonyíthatta volna, hogy vendégsiker is születhet, ám mindössze huszonöt percig volt partiban.

Bajnokok Ligája, elődöntő, 1. mérkőzés
Itxako Reyno de Navarra
26 (13)
21 (11)
Estella, Tierra Estella Sportcsarnok
Játékvezetők: Michal Baďura, Jaroslav Ondogrecula (szlovákok)
Kiállítások: 6 perc Kiállítások: 10 perc

Barbosa villámgyors lerohanás-gólja után hamar fordított az ETO, és a látványos akcióvezetéseinek köszönhetően magánál is tartotta az előnyt (7. perc: 3-5). Bár Amorim játéka még az elutazáskor is kérdéses volt, a brazil tudta vállalni a szereplést. Pálinger már az elején igyekezett elbizonytalanítani védéseivel a spanyol támadókat, ebben sokat segített neki a védőfal is (18. perc: 5-8).

Ambros Martín időkéréshez is folyamodott, de a győriek bátor távoli átlövéseit ezután sem tudta csapata megakadályozni. Az Itxako számára a felzárkózást ekkor a megítélt büntetők érvényesítése jelentette, melyekben Carmen Martín jeleskedett (24. perc: 8-9). A túloldalon sajnos Görbicz rontotta a hétméterest, majd Begona Fernandez egyenlített, Kurbanova góljával pedig már az estellaiak vezettek (26. perc: 10-9). Az utolsó percek sem a vendégeknek kedveztek, így 13-11-es hátránnyal indult a szünetre az ETO.

A ziccereink továbbra is sorra kimaradtak, és alapvetően elbizonytalanodtak a támadások, emellett ráadásul még az emberhátrányos helyzeteink is csak sokasodtak (40. perc: 16-12). A spanyolok lerohanásai is felpörögtek, a 47. percre pedig már egyre kritikusabb lett a zöld-fehérek hátránya (20-13). Egy ilyen kaliberű játékosgárda egyszerűen senki ellen sem engedheti meg magának, hogy tizenhét perc alatt mindössze kettő (!!!) gólt szerezzen, főleg nem a Bajnokok Ligája elődöntőjében.

A 49. percben látta Konkoly Csaba elérkezettnek az idejét arra, hogy elmondja gondolatait a lányoknak, és végre felrázza őket a katasztrofális periódusból. A felpörgetés némileg sikerült is, ám a támadásbeli sikerek mellett az Itxako lerohanásai maradtak (56. perc: 25-20). A véghajrában Haraldsen büntetőt védett, de így is öt maradt közte. Végeredmény: 26-21.

Bár az ötgólos hátrány nem tűnik behozhatatlannak, de ehhez nagy megújulásra lesz szüksége az elkövetkező egy hétben a csapatnak.