Hangyányin múlott a csoportelsőség

2011. március 20. 17:50 © handball.hu

A Bajnokok Ligája 2. középdöntő-csoportjában a Larvik győri vendégszereplésével zárultak a küzdelmek. Az ETO-nak nincs más feladata, mint kevesebb, mint kilenc góllal kikapni ahhoz, hogy megtartsa a csoportelsőségét - hatgólos vereséggel zárt.

Bajnokok Ligája, középdöntő, 2. csoport, 6. forduló
Győri Audi ETO KC
18 (9)
Larvik HK
24 (12)
Győr, Magvassy Mihály Sportcsarnok, 2800 néző
Játékvezetők: Zigmars Stolarovs, Renars Licis (lettek)
Kiállítások: 10 perc Kiállítások: 12 perc

Az ETO-nak a meccs elején semmi sem jött össze: az összes támadás a legjobb esetben is a kapufán csattant, miközben a norvégok még labdaszerzésekkel is színesítették repertoárjukat. Az első hazai találatra a kilencedik percig kellett várni, mikor is Mravíková törte meg a jeget (1-4). A védekezésre mindkét oldalon komoly hangsúlyt fektettek, ennek eredményeként az első tizenöt perc alatt három és öt gólt szereztek a csapatok. A győriek lassacskán ráéreztek a Larvik gyengéire, és a 19. percben már egált is mutatott az eredményjelző (5-5).

Riegelhuthék viszont nem estek kétségbe, gyorsan újra megléptek, így Konkoly Csaba úgy látta, ki is kell kérnie az idejét (22. perc: 5-8). A skandináv együttes túl sok lerohanás-akciót vezetett, melyekkel szemben Lunde Haraldsen sem indult túl nagy sansszal. A 26. percben már hatgólos volt az előnyük, ami összesítésben már csak háromgólos győri előnyt jelentett. Görbicz kihagyott büntetője után azért kaptuk vissza a labdát, mert a norvégok eggyel többen voltak a pályán a megengedettnél; úgy tűnik, Moen tréner megfeledkezett Breivang kiállításáról, így az utolsó periódust kettős emberelőnyben játszotta az ETO, és így várhatta a folytatást is, 9-12-es állással.

Mire a larvikiak kiegészültek, a zöld-fehérek kerültek emberhátrányba Konkoly Csaba kétperces büntetése miatt, melyet reklamálásért kapott. Ez még tetéződött Mravíková kispadra kényszerülésével, A 37. percre már az eddigi legnagyobb különbséggel, héttel mentek Hammersengék, köszönhetően megint csak a lerohanásaiknak (10-17). Görbicz második kihagyott hétméterese után Gros állt a vonalhoz, de az ő kísérlete is kimaradt. A teltháznyi publikum hiába hajtotta előre a szeretett csapatát, annak nagyon nem akart kijönni a lépés (45. perc: 13-19).

A hibák számaránya továbbra sem akart csökkenni, így aztán a véghajrára tényleg az maradt a Rába-partiak feladata, hogy kilenc gólnál kevesebbel kapjanak ki. Pálinger sokat segített ebben, aki ziccerek mellett hétméterest is fogott. A rivális mellett a sokszor teljességgel érthetetlen játékvezetői döntésekkel is harcolni kellett Amoriméknak (58. perc: 16-22). Ha az utolsó több mint egy percben kettőt tudott volna dobni a Larvik, idegenben lőtt több góllal az övék lett volna a csoportelsőség, ám már egyet sem tudtak, miközben egyet kaptak, így csoportelsőként jutott tovább a Bajnokok Ligája elődöntőjébe. Végeredmény: 18-24.