Hetedszer is Győri ETO

2011. április 3. 15:40 © handball.hu

Ahogy azt az elmúlt években már megszokhattuk, a Győri ETO ezúttal is fő esélyesként érkezett meg a Magyar Kupa fináléjába. A címvédő 2005 óta birtokolja a kupát, melytől idén a DVSC csapata igyekezett megfosztani őt, de az maradt Győrben.

Kiállítások: 10 perc Kiállítások: 6 perc

A Debrecennek még szinte felocsúdni sem volt ideje a kezdő sípszót követően, máris nagyobb hátrányba került (11. perc: 2-6). Kösner Vilmos időkérése után a felére olvadt ez a különbség (5-7), és az első percek enerváltsága is tűnni látszott a Lokin. Visszatért a tegnapi első félidőben mutatott harcosság, és a védelmük összerántása után az ETO-nak jobban meg kellett erőltetnie magát, ha gól(ok)hoz akart jutni.

Bogdanovics találatával a 21. percben kiegyenlítettek a hajdúságiak, és nem sok hiányzott a vezetés megszerzéséhez sem, ám a gyors indítási lehetőséget elügyetlenkedték a lányok. A vendéglátónak jól jöttek ekkor Vérten szép akciói, ám nagyon hiányoztak Görbicz kihagyott büntetői. A 27. percben, Dakos második gólja után már a DVSC-nél volt a fór (12-11). A debreceniek védelme tényleg egyre áthatolhatatlanabbá vált, és nagyrészt ennek köszönhetően plusz kettővel zárták a félidőt (14-12).

Bár a gólszerzésben nem, de a védekezésben jeleskedtek Juhászék a folytatásban is: kettős emberhátrányt sikerült kibekkelniük anélkül, hogy Triffa kapuját bárki bevette volna. A lőtt találatok viszont hiányoztak, Bradeanu hétméteresével pedig egyenlített a Győr (37. perc: 14-14). Hét perc után Juhász talált be, de aztán Bognár büntetőjét Lunde Haraldsen hárította. A következő kísérletnél Bogdanovics próbálkozott átejtéssel, de a norvég kapus eszén ő sem tudott túljárni.

A lelki plusz átkerült az ETO-hoz, aki a 48. percben már néggyel ment (17-21). S ha egyszer a győrieknek megjön a játékkedve, bizony, ellenfél legyen a talpán, aki tartani tudja velük a tempót (52. perc: 18-24). A Loki tényleg tisztességgel harcolt, és nem adta olcsón a bőrét, de a Győri ETO újabb címvédését nem tudta megakadályozni. Végeredmény: 21-29.

A 2010/2011-es évadban a Magyar Kupát a Győri Audi ETO KC csapata nyerte, ezzel sorozatban hetedszer szerezte meg ezt a trófeát.

A négyes döntő legjobb kapusa: Triffa Ágnes
Gólkirálynő: Triscsuk Krisztina
A torna legjobb játékosa: Görbicz Anita