A Csabáé a hetespárbaj és az MK-bronz

2010. február 28. 13:37 © handball.hu

A Magyar Kupa idei négyes döntőjének bronzmérkőzésén a döntőről épphogy csak egy egygólos vereséggel lecsúszó Békéscsaba kemény csatára kényszerült a Hódmezővásárhellyel, melyet csak büntetőkkel tudott megnyerni.

Piros lap: Rácz (3 x 2 perc)

Kemény támadási hullámot indított a Békéscsaba együttese, aki úgy tett szert a tizedik percre 6-3-as vezetésre, hogy közben a lőtt kapufáinak száma is majdhogynem megegyezett a találatai számával. A vásárhelyiek igyekeztek távoli lövésekbe kényszeríteni ellenfelüket, ami egyrészt magában rejtette a szép gólok mellett a csúnya hibázások lehetőségét is. Kudoréknak azonban még nehezebb dolguk akadt, folyamatosan passzív körül mozogtak támadásaik, ráadásul Veress Zsuzsa is jó periódust fogott ki (20. perc: 11-6). Király Abrahmovic-ra cserélése viszont bejött a Hódmezővásárhelynek, valamint Wolf is bátran, és ami ennél is fontosabb, eredményesen vállalkozott meglepetés-lövésekre, így a 24. percben, 11-9-nél már Mátéfi Eszternek kellett kilendíteni csapatát az átmeneti gödörből. Veress helyett Tóth Zsanett érkezett a lilák kapujába, és a másik Tóth, Katalin be is talált, ennek ellenére kétszer is egy gólra zárkózott a HNKC, és az utolsó fél percben kétszer is az egyenlítésért támadhatott. A megítélt időntúli büntetőt Wolf bevarrta, így a szünetre egált mutatott az eredményjelző (13-13).

Wolf ott folytatta, ahol a pihenő előtt abbahagyta, így pár másodperccel a játékrészt nyitó sípszó után már csapatának állt a meccs, ezt pedig Koroknai csak megtoldotta még eggyel. A vásárhelyi emberhátrányból rövidesen kettős emberelőny lett, az állás pedig 14-17. A csabaiaknál Nyikolajenko-tól, míg a túloldalon Kudortól láthattunk szép akcióvezetéseket, aztán az előbbiek 18-19-re zárkózása után újra háromgólos ASA-fór jött (42. perc: 18-21). Ráczék továbbra sem adták fel, hiába kényszerültek rendszeresen emberhátrányba, nem egyszer kétszeresbe is, a 49. percben újra egálra alakult a mérkőzés (23-23), az 52. percben pedig már a vezetésért támadhattak. Ekkor Rácz megkapta harmadik kétperces kiállítását is. Határozott irányba a következő szakaszban sem tudta egyik csapat sem a saját oldalára billenteni a mérleg nyelvét: hol egyenlő volt az állás, hol pedig egygólos Vásárhely-vezetés. Az utolsó percre is döntetlennek érkeztek az együttesek, 45 másodperc volt hátra, mikor Dankó Ervin időt kért, ám a hátralévő másodpercek nem hoztak egyik oldalon sem gólt. Az állás 60 percnyi játék után: 27-27.

Következhetett a büntető-párbaj:
Sopronyi belőtte, Szekeres kihagyta
Kudor belőtte, Kisfaludy is
Varga kihagyta, Takács belőtte
Wolf kihagyta, Nyikolajenko belőtte
Koroknai kihagyta, az utolsó, már tét nélküli csabai lövést Tóth Katalin belőtte

Végeredmény: 31-29