Megérdemelten vitte a csoportját az Itxako

2010. november 20. 18:40 © handball.hu

A DVSC a mai, utolsó BL-beli szereplése során egy igencsak kemény, de a csapat jövője szempontjából mindenképpen előremutató sorozat végén találkozott a B-csoportot az első helyen zárt Itxako együttesével idegenben, és kapott ki.

Bajnokok Ligája, csoportkör, B-csoport, 6. forduló
Itxako Reyno de Navarra
39 (20)
DVSC-KORVEX
24 (14)
Estella-Navarra
Játékvezetők: Jiri Opava, Pavel Valek (csehek)
Kiállítások: 4 perc Kiállítások: 12 perc

A meccs elején bár 2-0-lal nyitott az Itxako, a Loki hamar magára talált, és innentől Bulath, Sopronyi és Szabó találataival végig egál körül tartotta az állást. A 14. percben 9-7-re lépett el a házigazda, de szerencsére ekkor kettős emberhátrányból is betaláltak a magyarok. A spanyoloknál Barbosa támadásban, Alonso pedig büntető-értékesítésben vitte a prímet, ezzel a harmadik tízpercben igyekeztek tartani a három-, négy-, majd ötgólos fórt (26. perc: 17-12). Sajnos ekkor megint emberhátrányba is került a Debrecen, amikor Alonso akcióból is betalált, majd jött Pena (28. perc: 19-12). Félidőben: 20-14.

A térfélcsere után a spanyol együttes újra nagy sebességbe kapcsolt, és villámban szórta meg hárommal Kiss Éva kapuját. Az egyik támadásánál ráadásul a védekező Bulath és Szabó összefejelt, ebből az előbbinek lett nagyobb kára. A 34. percben Martín hetes-góljával már tíz volt közte (24-14), ő már a tizenegyedik tagja volt csapatának, aki ezen a meccsen találatot jegyzett. Az Itxako minden mozdulatán látszott, hogy igazán élvezi a játékot, és bátran nyúl a különböző taktikai elemekhez.

A 40. percben, 26-16-nál végre Mörtel Renáta is pályára lépett a BL-ben, és egy büntető-góllal köszönt be. A folytatásban ahelyett, hogy csökkentették volna a hátrányukat a hajdúságiak, egyre kilátástalanabb helyzetbe kerültek, amin a spanyolok nyitott védekezése sem könnyített (45. perc: 31-19; 50. perc: 34-20). A DVSC egészen biztosan rábólintott volna, ha felajánlják neki, hogy az utolsó tíz percet már le sem kell játszania, ennek ellenére becsülettel végigfutotta még ezt a hátralévő időt is, és próbálta kozmetikázni a különbséget. Végeredmény: 39-24.

Az Itxako így csoportgyőztesen zárta ezt a kört, és várja a középdöntőt, míg a DVSC-KORVEX egy sikerrel és öt vereséggel zárta az idei Bajnokok Ligája-szezont.