Negyedikként fog búcsúzni a Loki

2010. november 13. 19:30 © handball.hu

Bár négy fordulót követően a DVSC szerepel a BL B-csoportjának sereghajtó helyén, a csapat az eddigi egyetlen győzelmét a mostani vendéglátója, a Hypo NÖ ellen szerezte. Az ötödik csatában viszont újfent alulmaradt, és így kiesett a csoportból.

Bajnokok Ligája, csoportkör, B-csoport, 5. forduló
Hypo NÖ
28 (15)
DVSC-KORVEX
26 (14)
Maria Enzersdorf, 800 néző
Játékvezetők: Charlotte Bonaventura, Julie Bonaventura (franciák)
Kiállítások: 6 perc Kiállítások: 4 perc

Bár az első két találatot a Hypo szerezte, a 2-0-ás hazai vezetéstől nem ijedt meg a Loki, sőt: a 8. percre már 3-5-re fordított. Ehhez kellettek Triffa bravúros hárításai is, és a 12. percben fennálló 7-6-o részeredmény sem rajta múlt. Az osztrákoknál do Nascimento vitte a prímet, míg a Lokinál Bulath végre a BL-ben is magára talált (17. perc: 8-10). Ekkor jött az ex-győri Rotis-Nagy, és újra egál volt az állás. A debreceniek folyamatosan résen voltak, és megragadtak minden alkalmat a vezetés megszerzésére és megtartására, de sajnos a magyar kézilabdás berkekben hírhedt francia Bonaventura-testvérpár többször közbeszólt. Félidőben: 15-14.

A második harminc percet 3-0-lal kezdte a Hypo, ezzel 7-1-re súlyosbítva a 11-13 utáni sorozatot. Eközben Köstner Vilmos reklamálásai már kétperces büntetést jelentettek csapatának. A DVSC egy gólra zárkózott, ám mikor még közelebb jöhetett volna, mint egy-két találat, akkor jöttek az elkapkodott, eldobált helyzetek (44. perc: 21-19). Bognár az akciógólok sora után a hetes-lövésekből is kivette részét, és igazi vezérként vitte magával társait. Szabó jóvoltából a 46. percben egyenlített a Debrecen, és már a vezetésért is támadhatott (47. perc: 21-22). Rotis-Nagy újabb jó szériájával 25-22-re javított a házigazda, ekkor Köstner vezetőedző időt kért, hiszen a hátralévő kilenc percben még bármi állhatott az együttese előtt.

Ez a tanácsadás pozitívnak bizonyult: gyorsan már 25-24-et mutatott az eredményjelző. Egy szerencsétlen ütközésnél Cararo és Sopronyi összefejeltek, a magyar játékos egy időre ki is esett a játékból. 27-25-nél, amikor igazán fontos lett volna, Bognár büntetőlövő keze is megremegett, majd Csáki dobta Szankóba a labdát. A következő osztrák helyzet kimaradásának mire elkezdhettünk volna örülni, kimaradt a debreceni is. Az idő ekkorra már vészesen fogyott, alig több mint egy perc volt hátra. Szabó betalált, ám a túloldalon Léránt is, és innen már csak szépíteni lehetett volna, de csak volna. Végeredmény: 28-26.

A Debrecen ezzel fixálta a negyedik helyét a csoportban, míg a Hypo életben tartotta továbbjutási esélyeit.