Játszott az ETO!

2010. november 7. 14:10 © handball.hu

A Bajnokok Ligája negyedik csoportfordulójában sor került a Győri ETO harmadik idegenbeli küzdelmére is. A zöld-fehérek a Podravka otthonában esélyt sem adtak a házigazdának, így sikerült az újabb vendég-bravúrt végrehajtaniuk.

Pasičnik és társai tehetetlenek voltak az ETO-val szemben. Fotó: Csikfalvi Zsolt
Bajnokok Ligája, csoportkör, D-csoport, 4. forduló
RK Podravka Vegeta
24 (10)
Győri Audi ETO KC
35 (19)
Kapronca
Játékvezetők: Igor Covalciuc, Alexei Covalciuc (moldávok)
Kiállítások: 10 perc Kiállítások: 12 perc

Masszív győri védekezéssel, és 0-3-as vendégvezetéssel indult a mérkőzés. A hazaiaknak több mint öt percre volt szükségük az első góljuk megszerzéséhez, és Lunde Haraldsen ezután sem könnyítette meg a dolgukat. Görbicz akcióban, a társai helyzetbe hozásában és büntetőlövésben is elemében volt, tíz perc alatt már a negyedik találatát jegyezte (3-6). 3-8-as állásnál a horvátok érthető módon időkéréshez folyamodtak, ami után háromra fel is zárkóztak, de a játékrész felénél megint öt volt közte (5-10). Ez pedig még csak a kezdet volt az ETO-lányoknál, akiket öröm volt látni a pályán, annyira élvezetesen és magabiztosan játszottak (23. perc: 7-15). A Podravkának semmi sem akart összejönni, és hiányzott a vezéralak a csapatból, aki kezébe vette volna a karmesteri pálcát, és segített volna társainak kijönni a gödörből. A magyaroknál szerencsére több ilyen személyiség is akadt, és gödör pedig nem is volt. Vérten már az ötödik gólját lőtte, együttese pedig annyit, ami lassan egy komplett meccsre is elegendő lenne. Félidőben: 10-19.

Valószínűleg hathatott Hrupec tréner fejmosása a szünetben, hiszen lányai egy 4-0-ás sorozattal tértek vissza, melyet ráadásul alig négy perc alatt teljesítettek. A győrieknek szükségük volt a szurkolói biztatásra, majd a 37. percben Bradeanu törte meg a csendet, ami után gyorsan visszaállt az első játékrészbeli rend (41. perc: 14-23). A szélsőkre épített lerohanások jól sültek el, és a két csapat közti különbség így már kétszámjegyűre nőtt (14-24). A magabiztos ETO már dupla kínai figurával is próbálkozott, miközben az ellenfél csak szenvedett a pályán. Az 50. percben Konkoly Csaba Kovacsics Anikónak szavazott bizalmat, aki viszont szinte rögtön két percre a kispadra kényszerült. Vérten Orsolyának rosszulléte miatt kellett elhagynia a pályát, ezután a két szélső posztra is a csereemberek, Szegedi és Orbán érkeztek. Pusic-ék velük szemben sem tudtak nagyobb hatékonysággal támadni, így még ekkor is maradt a tíz-tizenegy gólos vendég-előny. Kovacsics hétméteres-értékesítéseinek köszönhetően pedig a végére is meg tudta tartani a Győr a tizenegy gólos fórt, így nemcsak a győzelmet szerezte meg Kaproncán, hanem a tabella élére is ugrott. Végeredmény: 24-35.

A mérkőzést követően Vanyus Attila klubelnök arról tájékoztatta honlapunkat, hogy Vérten Orsolya szerencsére nem kapott agyrázkódást, csak egy ütés miatt szédült meg, állapota pedig folyamatosan javul.