A Vác ellen korrigálta a botlást az ETO

2010. augusztus 14. 11:48 © handball.hu

A tegnapi, Hypo ellen elszenvedett kétgólos vereséget követően a mai nap első ETO-vonatkozású meccsén a Vác ellen köszörülhették ki a győriek a csorbát a Szabella-kupán, és éltek is ezzel a lehetőséggel.

Kiállítások: 0 perc Kiállítások: 2 perc

Ahogy az előző napi összecsapáson, úgy ezen is Ana Gros szerezte az ETO első találatát, ám most a kapuban Haraldsen kezdett. A váciaknak alaposan meg is gyűlt a bajuk a győri hálóőrrel, a kilencedik percig mindössze egy hétméteres-találattal tudták bevenni a kapuját, ám ezt a gólcsendet egy igencsak szemfüles lövéssel Temes törte meg, aki kihasználta, hogy a norvég klasszis igencsak távol került a védendő területtől. Ezt a pillanatnyi hibáját viszont nagyon jól korrigálta a hosszú indításaiból, melyeket főként a szélsők, Orbán és Vérten kamatoztattak (17. perc: 6-8). Illetve kamatoztatták volna többször is, ha Herr Orsi nem tett volna ez ellen. Az ETO-nál először Görbicz, majd Bradeanu is büntetőt hagyott ki, ám a harmadik próbálkozó, Gros már sikerrel járt (24. perc: 7-12). A váciaknál leginkább a támadásoknál voltak hiányosságok, emiatt is vonultak négygólos hátránnyal a zsebükben az öltözőbe. Félidőben: 9-13.

A Vácnak láthatóan jót tett a kis pihenő, ahonnan visszatérve, főként Temesnek és Vaszarinak köszönhetően a 39. percre egyre olvasztotta hátrányát (14-15). A győriek egyre bátrabban vállalkoztak távolabbi lövésekre is, egyre nagyon sikerrel, így kis idő után újra megnyugtatóbb előnyt birtokolhattak (46. perc: 16-20). A váciak támadásai megint csak botladoztak, és a fáradtság is egyre jobban látszott a játékosok mozgásán (52. perc: 17-24). Kérdés nem volt már a győztes kilétét illetően, ennek ellenére derekasan hajtottak a csapatok, de a zöld-fehérek nagyarányú győzelmét így se tudták a vendégek megakadályozni. Az 58. perc végén már tíz gól volt a különbség (18-28), innen még Tóth hozta egyszámjegyűre a hátrányt, és ez a 19-28 lett a végeredmény is.

Németh András: Továbbra is ugyanaz a probléma: kevesen vagyunk egy ilyen szintű küzdelemhez. Vannak olyan embereink, akik amikor pályára lépnek, csak hibákat tudnak elkövetni. Nyilvánvalóan egészen már céljaink és lehetőségeink vannak, mint a Győrnek.
Konkoly Csaba: Mindenképpen értékelhetőbb meccset játszottunk, mint a Hypo ellen. Most másféle taktikát gyakoroltunk, aminek nagyjából a hatvan százalékát tudtuk megvalósítani. Itt a védekezések közötti váltásokra gondolok, támadásban még mindig nagyon sokat hibázunk, és olyan helyzeteket puskázunk el, amiket ilyen szinten kötelező lenne értékesíteni.

Az előző mérkőzéseken:

Hypo NÖ - CS Oltchim Rm. Vâlcea 22-29 (13-14)
Győri Audi ETO KCHypo NÖ 22-24 (9-12)
SYMA Váci NKSECS Oltchim Rm. Vâlcea 23-27 (12-14)