Elérkezett az első vereség

2010. július 24. 13:13 © handball.hu

A magyar junior válogatott elszenvedte első vereségét a világbajnokság első középdöntő-mérkőzésén. A lányok a félidőben ugyan még vezettek az oroszok ellen, az ellenfélnek azonban sikerült fordítania.

XVII. U20-as világbajnokság, középdöntő, II. csoport, 1. forduló
Magyarország U20
23 (14)
Oroszország U20
26 (13)
Dél-Korea, Kvangdzsu
Játékvezetők: Christiansen, Lythje (dánok)
Kiállítások: 16 perc Kiállítások: 12 perc

Róth Kálmán: A spanyolok legyőzése után, Szöultól 400 km-re kezdtük a középdöntő mérkőzéseit. Úgy, ahogy a spanyolok ellen, ismét a meccs egyharmad részét hátrányban játszottuk egy olyan mérkőzésen, ahol az ellenfél óriási fizikai fölényben volt. Ha figyelembe vesszük, hogy az utolsó két kiállításuk az utolsó percekben volt, és két felnőtt világbajnok és egy felnőtt válogatott is szerepelt a csapatukban, mi bravúrosan szerepeltünk. Büszke vagyok a csapatomra.

A mérkőzés rövid, képes összefoglalója

A II. csoport további mérkőzései:
Brazília U20 – Svédország U20 26-33 (15-17)
Az első félidő szorosnak bizonyult, igaz, többször is vezettek három-négy góllal a svédek, de a brazilok mindig vissza tudtak jönni. Az első félidő vége előtt a brazil csapat egész közel került a svédekhez, 15-14 és 16-15-ra is felzárkóztak, de végül a szünetre a svédek mentek 17-15-ös előnnyel. A szünetben valaki valami okosat mondhatott az öltözőben – írja a www.damhandboll.nu – mert a svédek rákapcsoltak a második félidő elején és öt gólt dobtak, miközben egyet sem kaptak. Ezután a brazilok már nem tudtak visszajönni a meccsbe, és végül a svédek biztos győzelmet arattak.

„Elégedett vagyok a győzelemmel. A második félidőben nagyon jól kezdtünk, és Nathalie Hagmannak sikerült több gólt is szereznie. A védelem is jól működött, sokat ütköztünk, az ellenfél meg nem tudott visszajönni a nagy hátrányból. Anna Walter hihetetlen jó volt a védelemben és Hanna Fogelström is dicséretet érdemel, főleg az első félidei átlövésekért” – nyilatkozta Anna Rapp vezetőedző.

A svédek gólgyárosa, ajobbszélső Nathalie Hagman ezen a meccsen is tíz gólt dobott.

Spanyolország U20 – Montenegró U20 24-23 (15-12)