DB Error: unknown errorSELECT DISTINCT h.id FROM hirek h LEFT JOIN hirek_kategoriak hk ON h.id = hk.hirek_id WHERE (h.torolt=0 OR 0) AND (hk.kategoriak_id=0 OR 1) AND (h.evil IS NULL OR h.evil=1) ORDER BY h.prioritasos DESC, h.datum DESC [nativecode=1 ** Can't create/write to file '/var/tmp/MYuty30u' (Errcode: 28 - No space left on device)] - PS_SELECT_ARTICLE_LIST Három ponttal a középdöntőbe | handball.hu - kézilabda

Három ponttal a középdöntőbe

2010. július 22. 12:39 © handball.hu

A magyar junior válogatott egy újabb fontos vb-mérkőzést nyert meg a világbajnokságon. A lányoknak sikerült legyőzniük a spanyolokat, így három pontot vihetnek a középdöntőbe, ahol először az oroszok, majd a svédek, és végül a montenegróiak várnak rájuk.

Dél-Korea, Szöul
Játékvezetők: Nacsevszki, Nikolov (macedónok)

A C-csoport további mérkőzései:
Thaiföld U20 – Ausztrália U20 33-22 (17-13)

A-csoport
Norvégia U20 – Franciaország U20 25-23 (14-14)
Nora Mørk és csapattársai kínlódva kezdték a meccset, de végül sikerült győzniük. A francia csapatnak élet-halál harc volt a mérkőzés, ugyanis a győzelem középdöntős szereplést ért, a norvégoknak pedig a maximális pontszám volt a tét. Ennek értelmében a franciák foggal-körömmel harcoltak, mindent elkövettek, az első félidő közepén 7-3-ra vezettek, de aztán a 18. percben kiegyenlített a norvég csapat 8-8-nál, és a félidőben is egált mutatott az eredményjelző, 14-14.

A második félidőt a kiegyenlített játék jellemezte, és a norvégok vezetése, de 21-21-nél újra egál lett. A végjáték megmutatta a norvég csapat erejét, ahol Mari Molid, Nora Mørk és Sana Solberg lőtt fontos gólokat.

Tom Morten Svendsen, csapat edzője így nyilatkozott a meccs után: „Ez a mérkőzés úgy alakult, ahogy reméltük. A franciák gyakorlatilag késsel a torkukon játszottak, és ez volt a legjobb meccsük a világbajnokságon. Kemény mérkőzés volt a magas francia lányok ellen, akik soha nem adták fel. Szerencsére itt is megmutathattuk, hogy a gyorslábú, kitartó és nagyon jó fizikai adottságokkal rendelkező játékosaink mire képesek. Mi, edzők, nagyon elégedettek vagyunk, főleg a második félidei védekezéssel és Guro Rundbråten kapusteljesítményével, ami 44% felett volt. A franciák sokkal tovább bírták mint azt vártuk és a végén, mikor egy góllal vezettünk, emberfogásra is kijöttek, akkor kikértük az időnket, 13 másodperccel a vége előtt. A fő cél a labda megtartása volt, de nagyon jól kihasználtuk az időt és Nora gólt dobott 5 másodperccel a vége előtt. A Larvik játékosa különleges figyelmet kapott a francia védőktől ezen a meccsen, de így is sikerült 7 gólt szereznie.”

A meccs legjobbjának norvég részről Stine Bredal Oftedalt választották.

Szerbia U20 – Grönland U20 39-18 (20-6)
Németország U20 – Tunézia U20 33-23 (15-15)

B-csoport
Dél-Korea U20 – Hollandia U20 34-30 (16-17)
Kongói DK U20 – Horvátország U20 16-36 (8-15)

D-csoport
Oroszország U20 – Svédország U20 31-28 (15-13)
„Az egész mérkőzésen két-három gólos hátrányban voltunk. Közelebb vagyunk az oroszokhoz mint egy évvel ezelőtt, de még nem bírjuk legyőzni őket. Ez egy nagyon szoros meccs volt és szomorú, hogy kikaptunk. Az egész csapat nagyot harcolt, de sajnos az utolsó 10-15 percre elfogytunk. Most a középdöntő következik, és bár tudom, hogy mi vagyunk az egyetlen nulla pontos csapat, de lehet hat pontunk is a középdöntő végére” – nyilatkozta az optimista Anna Rapp, a svéd csapat szövetségi kapitánya.

A meccs legjobbjának svéd részről Nathalie Hagmant választották, aki ma is folytatta a gólgyártást, és kilenc dobott góljával továbbra is a világbajnokság legeredményesebb játékosai között van.