Debrecenben lett hetedszer bajnok az ETO

2010. május 8. 12:36 © handball.hu

Az Arany Ászok Rájátszás döntőjének második összecsapása végig sokkal nagyobb harcot hozott, mint az az első mérkőzésen Győrben történt. A félidőben két góllal vezető vendégek előnyükből egyet tartottak meg a végére Debrecenben, és lettek hetedszerre bajnokok.

Kiállítások: 16 perc Kiállítások: 16 perc

Nagy tűzzel vetette bele magát a házigazda a küzdelembe: látszott, hogy mindent megtesz a Debrecen azért, hogy ne ezen a napon dőljön el a bajnoki cím sorsa. Bogdanovics és Juhász találataival az 5. percre 3-1-es vezetésre tett szert csapatuk. A harcot jól tükrözte Szabó és Spiridon páros kiállítása, melyre már a 8. percben sor került. Ráadásul az ETO-nak nem ez volt az első, és nem is az utolsó helyzet, mikor kevesebb játékossal kellett helytállnia, hiszen Spiridon mellett Kovacsics tíz perc alatt kettő kétperces büntetést is kapott a Kékes-Kékes párostól. A 13. percben Vérten találatával egyenlített a Győr (4-4), aztán Görbicz második büntető-értékesítésével a vezetést is átvette (15. perc: 4-5). A Loki viszont azonnal fordítani tudott még ugyanebben a minutumban, Slakta és Szabó két gyors helyzet-kihasználásával (6-5). Ekkor jött a zöld-fehéreknél Vérten és Mravíková, és újra a vendégek vezettek.

7-7-nél újabb páros kiállítás következett, az elszenvedői Bulath és Spiridon voltak. Bulath mellé kiülhetett a kispadra Szabó is, és ez nem volt elég a Lokinak, hiszen Slakta a pálya közepén teperte le a labdával mozgó Vértent, és így együttese hármas (!) hátrányba került. Juhász kettős hátrányban harcolt ki hétméterest, azt viszont Pálinger kifogta, Bradeanu pedig kontrából talált be (20. perc: 7-10). A hazaiaknál Mörtel, Bulath és Hornyák Dóra is megszerezte első találatát, ezzel 10-11-re zárkóztak a cívisvárosiak, így a játékrészből hátralévő szakasz is teljesen nyitott maradt. 10-12-nél Juhász és Mravíková szenvedte el a meccs harmadik, párosan megítélt kétperces büntetését. Bogdanovics negyedik gólja nemcsak az egált hozta a DVSC-nek, hanem Amorim is két percre a kispadra került. Spiridon és Vérten góljaival mégis kettővel a Győri ETO vezetett a félidőre (12-14).

A folytatás debreceni büntetőkkel kezdődött: Bognár az első kihagyta, de a kipattanót értékesítette, a másodikat viszont kegyetlenül belőtte. Csáki találatával újra a Loki javára fordult a meccs (15-14), ebben nagy szava volt Kiss bravúros védéseinek is. A 35. percben Csáki ismét betalált, tette mindezt úgy, hogy a szünet óta az ETO nem tudott érdemben a játékhoz szólni. Ezt a féket Mravíková oldotta fel a 36. percben. A 37. percben Amorim második kiállításával a Győr harmadik játékosa szerezte meg a határesetet jelentő második kétperces büntetőjét. Bogdanovicsék továbbra is ezer fokon égtek, és rendesen főhetett a feje az ellenfélnek, ha a ma bajnoki címmel a zsebében akart hazaindulni (42. perc: 19-17). Kovacsics hétméterest rontott, de nem sokkal ezután Amorim akcióból javított. Görbicz először megszerezte az egyenlítést jelentő gólt, majd büntetést harcolt ki, amit önmaga értékesített (45. perc vége: 19-20).

Amorim egyszerűen megtáltosodott a meccs ezen szakaszában, és a hátán cipelte csapatát. Azt a csapatot, mely Vérten ötödik góljával már 21-24-re vezetett. Köstner Vilmos időt kért, és lehozta a Triffa gyengélkedése után beküldött Kisst. Kovacsics és Amorim megint villant egyet, és az ezzel beálló 22-26-os részeredmény már egyre inkább megrendítő csapásként jött a Debrecennek. A Loki ennek ellenére nem esett össze, többször támadhatott az egygólos hátrányért, melyet Bogdanovics nyolcadik góljával az utolsó perc kezdetén meg is tett. A záró másodpercek viszont már kevésnek bizonyultak, így a rájátszás mindkét döntő találkozóját elvesztve lett ezüstérmes az idei szezonban a DVSC-KORVEX. Végeredmény: 25-26.

A 2009/2010-es szezon bajnoka a Győri Audi ETO KC, ezzel hetedik bajnoki címét szerezte meg a csapat.