Hazai pályán is nyert nemzeti együttesünk

2010. április 4. 12:00 © handball.hu

A magyar válogatott az európa-bajnoki selejtezősorozat negyedik állomása keretében ma Békéscsabán fogadta Svédország együttesét. A párharc előző mérkőzésén elért egygólos magyar győzelem után a visszavágón ezúttal kétgólos, 26-24-es magyar győzelem született!

Eb-selejtező, 2. csoport, 4. forduló
Magyarország
26 (16)
Svédország
24 (10)
Békéscsaba, Városi Sportcsarnok, 2000 néző
Játékvezetők: Aleksandar Pandžić, Ivan Mošorinski (szerbek)
Kiállítások: 4 perc Kiállítások: 6 perc

Már az első perctől kezdve úgy tűnt, hogy a két csapat ezúttal nem azonos játékerőt képvisel. Lányaink szó szerint állva hagyták a svédeket. Az első félidőben végig jó játékkal, lendületes támadásokkal, gyors és hibátlan passzokkal, valamint jó védekezéssel és kapusteljesítménnyel folyamatosan növelték a gólkülönbséget. A svéd edző a 15. percig várt az időkéréssel, azonban csapatunk megállíthatatlannak bizonyult. A 26. percben már 14-7-re vezettünk, a félidő 16-10-es eredménnyel zárult.

A második játékrészben aztán ellenfelünk megtalálta a játék fonalát, és beindult a svéd henger. A 9. percben már 16-15-öt mutatott az eredményjelző, Mátéfi Eszter pedig kikérte idejét, hogy rendet tegyen a fejekben. A magyar gólcsendet végül a 10. percben Tomori törte meg. Lassan állt össze a hazai védelem, a 17. percben is csak egyetlen gól volt a két csapat közt a különbség. Bátor, energikus svéd támadások, szélső gólok, és bizonytalankodó, olykor megremegő hazai kezek - ezek jellemezték a mérkőzést ezekben a percekben. A békéscsabai közönség űzte, hajtotta a mieinket, de a gólkülönbség csak nem akart kettő fölé emelkedni, sőt, a vége előtt egy perccel megint csak egygólos különbség volt - a magyar válogatott javára. Lányaink a végére - ha nehezen is, de - kiharcolták hazai pályán is a győzelmet, és megszerezték az Eb-selejtező újabb két pontját. Végeredmény: 26-24.

A svéd együttes legjobbja Linnea Torstenson lett, a magyar együttesből Szucsánszki Zita kapta a legjobbnak járó elismerést.

Az előző mérkőzésen: Svédország - Magyarország 26-27 (12-15)

Mátéfi Eszter: Megbeszéltük a lányokkal, hogy a svédek mindent meg fognak tenni a visszavágón, hiszen ez az egy esélyük maradt a csoportelsőségre. Már a kinti mérkőzés sem volt egyszerű, tehát tudtuk, hogy egy igen nehéz és kemény meccs előtt állunk. Ellentétben a kinti összecsapással ezúttal sokkal jobban kezdtünk. Mindössze tíz gólt kaptunk az első félidőben, ezzel abszolút elégedett vagyok. A második játékrész indulhatott volna jobban is, meg is volt rá a lehetőségünk, de sokat hibáztunk. Ellenfelünk ezáltal vérszemet kapott, feljött ránk, onnantól kezdve pedig a svédországi összecsapáshoz hasonlóan ismét izgalmas lett a meccs. A csapat megint bebizonyította, hogy van tartása, megint volt olyan, aki védekezésben és támadásban is a hátán vitte a többieket. Minden pályára lépő játékos megpróbált megtenni mindent a siker érdekében.