Vezéráldozattal szerzett pontokat a Krim

2010. március 7. 14:39 © handball.hu

A BL-középdöntőkör 1. csoportjában a Lipcse és Krim találkozott egymással Németországban. A vendégek a szünetre hatgólos előnyhöz jutottak, ezt a németek egyre olvasztották, de a végén - Lekić súlyosnak tűnő sérülését leszámítva - a szlovénok örülhettek.

Lipcse, Arena Leipzig, 4000 néző
Játékvezetők: Hakansson, Nilsson (svédek)
Kiállítások: 4 perc Kiállítások: 4 perc

A mérkőzést megelőzően a Lipcse három forduló után nulla ponttal sereghajtó volt, ráadásul az utolsó két mérkőzését idegenben vívja, sorrendben a Larvik, majd a Győri ETO otthonában. A ljubljanaiaknak mindössze a pont a Lipcse ellen, hazai pályán elért egyetlen győzelemnek köszönhetően volt két pont a tarsolyukban. Ők a jövő hétvégén a magyar csapatot fogadják, zárásként pedig Larvikba utaznak, vagyis az ő feladatuk sem volt egyszerű, ha életben akarták tartani a továbbjutási esélyeiket.

Ugyan az első gól a hazaiaknál született, a következő percekben csak futhattak az eredmény után. Amint Kudlacz elkapta a fonalat, a 11. percre fordítani tudott csapata: a 6-5-ö álláshoz négy találattal járult hozzá a lengyel játékos. A német kapuban Schülke az elejétől fogja szépen állta a sarat, A szlovéneknél nem volt kiemelkedő egyéni teljesítmény, inkább jól vették észre az éppen helyzetbe kerülő társaikat, így az első nyolc Krim-gólt összesen hét játékos jegyezte (15. perc: 7-8). A folytatásban sikerült Zácsikéknak egy jó periódust elcsípni, és habár percekig nem lőttek gólt (de nem is kaptak), az előtte lőtt egy, illetve utána dobott kettővel a 22. percben már hárommal vezettek (9-12). A 25. percbe érkezve, Gros negyedik találatával a különbség is ugyanekkorára nőtt (10-14). A Lipcsét ekkor Kudlacz és Ulbricht egyéni akciói tartották – azaz csak tartották volna, ha nincs Lekic és Verheljuk, akik emberhátrányból is eredményesek voltak (29. perc: 12-18). A félidőre is maradt a hatgólos Krim-előny (14-20).

A németek a folytatásban nagyon küzdöttek, de a hibáikat egyrészt jó kihasználta az ellenfél, másrészt ők nem tudták ugyanezt fordítva megtenni. Négynél lejjebb nem tudták gyűrni a hátrány, és amint újra észbe kaptak, már megint hét-nyolcgólos volt a ledolgozandójuk. A játékrész közepére viszont egy kiváló részhajrát nyitottak, és 20-26-ról 24-26-ra zárkóztak, a Krimet pedig ekkor Stefanisin védte meg a még kellemetlenebb helyzettől. Marta Bon nem tehetett mást, mint hogy időkéréssel próbálja felrázni csapatát, de ezután rögtön is Ommundsen talált be a kapujukba (51. perc: 25-26). Bon edzőnő is egyre nehezebben bírta a feszültségeket: ő sárga lapos figyelmeztetést, míg együttese Kudlacztól az egyenlítő lövést kapta. Schülke ekkor is rengeteget segített társainak. A lépéselőny viszont ezután is maradt a Krimnél, amely Janković, Lekić és Gros sorozatban dobott három góljával az 57. perc kezdetére úgy tűnt, a mély hullámvölgy ellenére is bebiztosítja pontjait (27-30). Erre még Bodnyeva tett rá egyet, innen pedig a Lipcsének nem volt visszaút. Ami viszont igazán nem hiányzott a vendégeknek, hogy az utolsó percre legeredményesebbjük, Andrea Lekić egy felugrást követően összeesett, és percekig tartó ápolás után is csak hordágyon tudta elhagyni a pályát, óriási fájdalmak közepette. Végeredmény: 27-31.

A lipcseiek így már semmiképpen sem juthatnak az elődöntőbe, míg a Krim még életben tartotta az esélyeit az utolsó két fordulóra.