Okos végjátékkal lopott pontokat az ETO

2010. február 21. 14:39 © handball.hu

A Győri ETO győzelmi szándékkal érkezett Lipcsébe, ahol nekiláthatott a BL-továbbjutás szempontjából nagyon fontos, vendégként bezsebelendő pontok gyűjtögetésének, jelentjük, sikerrel! A handball.hu helyszíni beszámolója.

Bajnokok Ligája, középdöntő, 1. csoport, 3. forduló
HC Leipzig
21 (10)
Győri Audi ETO KC
23 (9)
Lipcse, Arena Leipzig, 4500 néző
Játékvezetők: Muro San José, Rodríguez Murcia (spanyolok)
Kiállítások: 6 perc Kiállítások: 8 perc
Az ETO már tegnap este megérkezett Lipcsébe, és Konkoly Csaba azonnal egy átmozgató edzést vezényelt a lányoknak - ugyan nem a találkozó helyszínén, mert az egy rendezvény miatt foglalt volt. A mérkőzés délelőttjén videózás volt a program, ebéd után pedig indult is a csapat a csarnokba.

Eduarda Amorim vírusos megbetegedéssel küszködik, de ennek ellenére szeretné vállalni a játékot. Mayer Szabina is visszatér, hátizomhúzódását követően. Szölösi Patrcíciának fájdalmai vannak a bal térdében, de emiatt nem kellett távol maradnia.

A megmérettetésre 280 ETO-szurkoló kísérte el együttesét, akik a tőlük megszokott hangorkánnal teremtettek hazai környezetet a lipcsei arénában.

Két elrontott vendégtámadás után Vérten labdaszerzés utáni lerohanás-találatával indult csapata gólgyártása. A németek zömében hosszú támadásokat vezettek, de alapjában el lehet mondani, hogy mindkét együttesnek rendesen meg kellett dolgozni minden egyes gólocskáért. A két kapus, Schülke és Pálinger is csillogtatta klasszisát, nagyban hozzájárulva a kevés esett találathoz (12. perc: 3-3). Habár az első győri büntető kimaradt, a következőkhöz Bradeanu személyében kiváló lövőt állított a vonalhoz Konkoly Csaba.

Ebben a szakaszban ezekkel tudtak a zöld-fehérek lépést tartani az akcióikat felgyorsító lipcseiekkel, akik egy jó hullámba belekapaszkodva, a lerohanásaikra is építve 8-5-re elhúztak. Ráadásként emberhátrányból még egyet rátettek Müller jóvoltából, ami után időkéréshez folyamodott az ETO. Ezután Spiridon duplájával szépült a kép, és Bradeanu is húzószerepet játszott a felzárkózásban (27. perc: 10-9). A félidő hátralévő része gól nélkül telt el, amihez Pálinger szenzációs védései is kellettek. Félidő: 10-9.

Nem kellett sokat várni a szünet után, először a betegsége ellenére a játékot vállaló Amorim vette be Schülke kapuját, majd a 33. percben megszületett végre az egyenlítő találat is, Mravíková jóvoltából (11-11). Mikor végre a távlatibb célokra, vagyis a biztos vezetésre koncentrálhatott volna a Győr, jött az emberhátrány (37. perc: 13-11). A németek újra gyors támadásokkal zavarták meg az ellenfelüket, aminek meg is lett az eredménye (37. perc: 14-11). Jöhetett megint a felkapaszkodás, Amorim vezetésével (14-14).

A kettős emberhátrányos helyzetet viszonylag olcsón megúszta a magyar csapat, de Ulbricht és Kudlacz lövéseit nem (47. perc: 16-15). 3-4-et követően az 51. percre, 17-18-nál került a vezetés újra a kisalföldiek kezébe, és habár az ez utáni támadások balszerencsésen sültek el, a védekezéssel lehetett kompenzálni a hibákat (54. perc: 17-19). Ommundsen belőtt hétméteresével és Wirén találatával egálra fordult az állás, de Amorim bombáival megint lehetett tekerni rajta egyet. Másfél perccel a vége előtt egygólos magyar vezetés volt (21-22), és Amorim villantott. A német helyzetet Pálinger kihalászta, a játékosaik egész pályáról próbálták feltartóztatni a támadást, és labdát csenni, de mindez már hiábavaló volt. Végeredmény: 21-23.