A második vendég-bravúr is a zsebben

2010. február 19. 17:12 © handball.hu

A BL-középdöntő harmadik fordulójának nyitányaként az első csoportot vezető Larvik a közvetlenül mögötte loholó Krimhez látogatott. A meccs zömének képe alapján is az utóbbi csapat loholt az eredmény után, és vesztett négy góllal.

Ljubljana, 1800 néző
Játékvezetők: Gousko, Repkin (fehéroroszok)
Kiállítások: 4 perc Kiállítások: 8 perc

A Ljubljana kicsit lassabban eszmélt, mint kellett volna, így a vendégcsapat hamar három góllal elhúzott (0-3). Innen magukra találtak Bodnyeváék, ekkor jól jöttek Stefanisin védései is, ám tíz perc után újra a Larvik vezetett, és újra hárommal (4-7). A hazaiaknak akkor volt esélye a zárkózásra, mikor felállt fal elleni támadásra kényszerítették az ellenfelüket, de amint elindult a fejetlen rohanás, az adok-kapokból általában a norvégok jöttek ki szerencsésebben (18. perc: 8-12). Sulland akcióból és büntetőkből is stabilan értékesítette helyzeteit, míg a túloldalon Lekic volt a húzóember, bár az ő hetes-statisztikájába hiba csúszott (26. perc: 12-18). Nemcsak a Krim védelmének gyengeségén múlt, hogy egyre nagyobb hátrányba került, hanem a két kapus teljesítménye közti különbség is kiütközött, hiszen a skandinávok távoli lövésekkel is biztos kézzel hozták a helyzeteiket. Félidőben: 15-21.

A pihenőt követően is minden úgy folytatódott, ahogy azt a larvikiak megkívánhatták, egészen a 37. percig, mikor egy támadásnál Kristiansen bokája maga alá fordult, és a sérülése komolynak tűnt. Ennek ellenére csapata - ekkor Stangéval és Lokével az élen - hajtott csak előre, és fórja már kilencre gyarapodott (18-27). A szlovénokon úgy tűnt, a félidei kapuscsere sem segített. A kilencgólos vezetésnél már egy kis lazítás is belefért, de mikor a Krim hatra közelítette meg riválisát, és büntetőhöz jutott, Rantala megint észnél volt, és fogta Lekic lövését (52. perc: 24-30). Marta Bon lányai viszont megérezték, hogy több lehetőség is van ebben a kialakult szituációban, és az 54. percre már 26-30-ra jöttek fel, ezzel újra nyíltabbá téve a meccset. Zácsik hetest bombázott, a Larviknak pedig gyorsan lépnie kellett, ha nem akart belecsúszni plusz kilences állásról egy csúnya fordulatba. Az 5-0-s hazai szériát aztán Breivang törte meg, Zácsik soros büntetőjével szemben pedig Rantala nyert. Ez volt az a pont, ahonnan már elfogyott a Krim ereje, és már csak a minél kisebb gólkülönbség kiharcolása maradt a célja. Végeredmény: 30-34.

A Larvik így két, vendégként elkönyvelt győzelemmel a zsebében hatalmas lépéselőnyre tett szert az elődöntőbe jutásért folytatott csatározásban.