2
1
Hétméteresek: 4/3 Hétméteresek: 6/5
Kiállítások: 10 perc Kiállítások: 10 perc

Győri részről Görbicz góljával, majd szintén Görbicz a szigorú védekezés közepette elkövetett szabálytalansága miatt kapott kétperces kiállításával kezdődött a mérkőzés. A románok nehezen találták az utat Pálinger kapujába, melynek első bevételére majdnem hat percre volt szükségük. Az ellenfél nem igazán tudta önmagát adni, zavart támadásokkal, labdaeladásokkal fűszerezett játéka csak arra volt elég, hogy loholjon a házigazda után. A 15. percben, Spiridon találatával csapata papíron már a csoportelsőséget jelentő ötgólos előnyt is a magáénak mondhatta (8-3). Voina a pályán lévő fél felállást lecserélte, Szűcs Gabit is játékba küldve, majd a 18. percben, 10-4-es állásnál időkéréshez folyamodott.

Luca találata után Lecusanu hetesét Pálinger kifogta, aztán újra bebizonyosodott, mennyire nem tudnak mit kezdeni a románok a felállt magyar fallal szemben (23. perc: 12-6). Görbicz Anita egyértelműen jelezte, hogy a Zvezda ellen szórt halomnyi gólja nem csak egy egyszeri alkalomra szóló kiváló teljesítmény volt, mellette pedig a félidő utolsó perceire harcba küldött Kovacsics Anikó szép játékának is örülhettek a győri nézők, valamint annak, hogy a szélsők, Mravíková és Vérten is hozták a formájukat (28. perc: 16-7). A kilencgólos ETO-előnyből a szünetre nyolc maradt (16-8).

A fordulás után Bradeanu szerzett örömteli másodperceket, Pálinger tovább folytatta fergeteges formájának csillogtatását. Az Oltchim kapuscserét eszközölt, de Talida Tolnai sem tudott többet hozzátenni a játékhoz, mint azt Ungureanu tette. A hét-nyolcgólos hazai előny állandósult, ennél közelebb viszont nem sikerült Maieréknek férkőzni (48. perc: 23-16). Stanca harmadik találata viszont egyrészt hatra csökkentette a hátrányt, másrészt az egyébként is emberhátrányban lévő győrieknek hozott még egy kiállítást. Az ETO a nehezebb perceket nagyobb gond nélkül megúszta. Az 53. percben Maier negyedik büntetőjéhez Víg Vivient küldte be Konkoly Csaba, de a lövéssel szemben tehetetlen volt.

Az utolsó öt percbe lépve még mindig hat góllal a vendéglátó ment (26-20), miközben az ellenfél szemében megjelent a tűz, hiszen karnyújtásnyira (mindössze kétgólnyira) volt tőle a csoportelsőség megtartása. A következő három és fél perc találat nélkül zajlott, ami ebben az esetben a magyaroknak kedvezett, ám Maier a következő megítélt büntetőt is értékesítette. A győri támadás meghiúsult, Stanca a túloldalon betalált, Bradeanu pedig már csak a falba tudta lőni a végén a labdát. A végeredmény a Romániában lejátszottal teljesen azonos lett: 26-22, ami így az Oltchim számára jelentette a csoportelsőséget.