"A számolgatás gyenge szalmaszál"

2010. január 16. 13:08 © handball.hu

A BL C-csoportjában egy továbbjutó hely még kiadó, erre pályázik a Győri ETO is. Ha az Itxako ma nem segít be, vasárnap, az Oltchim ellen mindenképpen győzni kell Konkoly Csaba lányainak. A handball.hu-nak a vezetőedző nyilatkozott.

handball.hu: Elég kemény iramú mérkőzést játszottatok múlt vasárnap a Zvezda ellen. Hogy látod, mennyi energiát vett ez ki a lányokból?
Konkoly Csaba: Szerencsére annyira nem viselte meg őket. A hétfői napot pihenéssel töltötte a társaság egy része, a másik fele pedig délután már edzett. Kedden két egyéni edzést és készségfejlesztést tartottunk, szerdán pedig a Kiskunhalast fogadtuk, akikkel szemben két ellentétes félidőt játszottunk. Nagyon örültem, hogy a mérkőzés végére sikerült egy BL-résztvevő csapathoz illő szintű játékot mutatnunk.

handball.hu: Hogyan folytatódott a heti programotok?
Konkoly: Csütörtöktől már konkrétan a Vâlcea ellen készültünk, a péntekünk pedig edzéssel és videózással telt. A lányok felfrissültnek tűnnek, annak pedig külön örülök, hogy ebben a kemény nemzetközi iramban múlt vasárnap nem mi maradtunk alul, hanem mi jöttünk ki pozitívan, és nyertük meg a mérkőzést. Ez olyan értékmérő, ami pozitív dolgokat hozhat ki a társaságból, ami nagyon fontos lehet a hétvége szempontjából.

handball.hu: Ha fel tudod idézni a Vâlcea elleni első találkozót, mi jut az eszedbe?
Konkoly: Az, hogy kétszer vesztettük el a meccset. Az első a legfájóbb, hogy az első félidőben 13-11-es vezetésnél – bár nálunk volt a labda - nem tudtuk növelni az előnyünket, hiszen ellenfelünk 13-13-ra zárkózott fel a félidőre. Az elején még mi futottunk az eredmény után, ám amikor átvettük a vezetést, egész magabiztosnak tűntünk, amikor azonban fontos lett volna, gyermeteg hibákat vétettünk, így jött fel az ellenfelünk. A második játékrészben folyamatosan futottunk az eredmény után, hét-nyolc perccel a vége előtt azonban kialakult egy olyan állás (20-19), amikor felcsillant egy kis remény, amely azonban hamar elillant. Kicsit már kockáztatva játszva végül négy góllal kikaptunk.

handball.hu: Mire számítasz az utolsó, sorsdöntő csoportmérkőzésen?
Konkoly: Mindenképpen a Zvezda elleni meccsből akarok építkezni a Vâlcea elleni meccsre, mert ha ilyen elszántsággal és koncentrálással küzdünk (és elsősorban védekezünk), akkor mindenképpen fejlődés mutatkozik majd a csapat játékában. A nehézséget az okozhatja, hogy az Oltchim nagyon erős játékosállománnyal rendelkezik, szinte a teljes román válogatottat tudhatja a soraiban. A másik pedig, hogy rengeteg taktikai variációra van lehetősége Radu Voina kollégámnak. A sérült Neagu szerepeltetése még kérdéses, az előzetesen elküldött csapatlistán nem is találtam a nevét, helyetteseként azoban Voina előhúzta az ukrán válogatott Pidpalovát. Vizitiu kiváló formában van, Lucával párban a jobbátlövő poszton, ráadásul mindketten balkezesként. Ezt tekintve tehát nehéz dolgunk lesz, viszont ha a Zvezda ellen mutatott három-négy erényünket ismét megcsillogtatjuk, akkor hazai pályán az Oltchim ellen is a mi kezünkben van a továbbjutásunk sorsa, remélem, hogy nem fog kipottyanni, és meg tudjuk fogni.

handball.hu: A mérkőzés kezdetekor pontosan tudni fogjuk, hogy kötelező-e a győzelem, vagy sem...
Konkoly: A sok nehézség után legalább ennyi pozitívumunk lesz, hogy már szombaton lejátsszák az Itxako – Zvezda mérkőzést, amelyen ha nyernének a spanyolok, azzal nagyon jót tennének nekünk. Nem nagyon szeretem, ha más kezében van a sorsunk, és most sem erre építünk, hanem arra, hogy itthon nyernünk kell, mással abszolút nem foglalkozunk. Amikor már számolgatnunk kell, mert csak a matematikai esélyben bízhatunk, az egy nagyon gyenge szalmaszál. A Zvezda ellen nagyon jól kezeltük az eredménykényszert, amely most is elkísér minket, de remélem, hogy ismét jól viseljük majd a helyzetet. Azzal foglalkozunk csak, hogy nekünk vasárnap, a Vâlcea ellen a másik mérkőzés eredményétől függetlenül nyernünk kell a továbbjutáshoz.