Veszprémi győzelem Fehérváron

2010. január 3. 18:45

A hazai bajnokság 11. fordulójának mai mérkőzései közül Győrben nem született meglepetés, Fehérváron viszont igen, a Veszprém legyőzte vendéglátóját, és nyert a Békéscsaba is Újvárosban. További végeredmények cikkünkben.

Kiállítások: 8 perc Kiállítások: 8 perc

Dunaújvárosi NKKSE - Mondi-Békéscsabai ENKSE 28-32 (13-15)
Dunaújváros, Városi Sportcsarnok, 600 néző
Vezette: Medve Róbert, Nagy László
A Dunaújvárosi NKKSE gólszerzői: Radulovics Bojana 12(4), Ferling Bernadett 7, Jókai Nóra 2(1), Balogh Beatrix 2, Erdősi Ildikó 2, Takács Dusmáta 2, Takács Fruzsina 1
A Mondi-Békéscsabai ENKSE gólszerzői: Nikolayenko Olha 10(4), Cifra Anita 5, Szekeres Klára 4, Bódi Bernadett 4, Takács Bernadett 3, Kelemen Éva 3, Rácz Emese 2, Kocsis Ágnes 1
Kiállítások: 8 ill. 16 perc
Piros lap: Jókai ill. Szekeres
Hétméteresek: 8/5 ill. 4/4

Mátéfi Eszter: Nehéz mérkőzésre számítottunk. Tudtuk, hogy a Dunaferr a Magyar Kupában a Debrecen legyőzését követően győzelemre éhesen fog pályára lépni. Az első félidőben szoros mérkőzést játszottunk, de végig vezetve négygólos győzelmet arattunk. A Dunaújváros a második félidőben ugyan megközelített minket két gólra, de profi módon, minden akadályt leküzdve megszereztük a két pontot. Csapatként működtünk a mai napon, amikor Szekeres Klára piros lapot kapott, azt is át tudtuk gond nélkül hidalni. Aki ma pályára lépett, az hozzá tudott tenni az eredményhez.
Rapatyi Tamás: Ilyen rangadón mindenkinek a maximumot kellene nyújtania. Védekezésben ez nem sikerült nekünk, ami rányomta a bélyegét az eredményre. Eredménytelen volt a védekezésünk, és kapusteljesítmény nélkül nem tudtuk a magunk javára fordítani a mérkőzést. Támadásban Ferling Bernadett és Radulovics Bojana sokat hozzátett, védekezésben pedig Gáspár Gabriellát és Takács Fruzsinát emelném ki.

ASA-Consolis HNKC - DVSC-KORVEX 27-34 (12-13)
Hódmezővásárhely, Balogh Imsi Sportközpont, 550 néző
Vezette: Kékes Csaba, Kékes Pál
Az ASA-Consolis HNKC gólszerzői: Koroknai Viktória 8, Tamás Krisztina 6, Sopronyi Anett 4, Kudor Kitti 3(2), Ghionea Renata 2, Fülöp Andrea 2, Gaál Adrienn 1, Wolf Alexandra 1
A DVSC-KORVEX gólszerzői: Mörtel Renáta 6(4), Bognár Barbara 6, Csáki Viktória 5, Kazai Anita 5, Bulath Anita 4, Borbás Rita 4, Bogdanovic Annamária 2(1), Szabó Valéria 1, Hornyák Dóra 1
Kiállítások: 6 ill. 14 perc
Hétméteresek: 5/2 ill. 5/5

27–34. Hét góllal elveszítette idei első bajnokiját az ASA-Consolis HNKC, vagyis Dankó Ervin vezetőedző vereséggel debütált hazai pályán. Nem volt olyan sima, egyértelmű a találkozó, mint azt a végeredmény sugallja. Az első félidőben remekül tartotta magát a hazai alakulat, két-háromgólos hátrányról többször egyenlített.

Sőt: a 20. percben a vezetést is megszerezte az ASA-Consolis, Kudor talált Triffa kapujába. Gyorsan visszabillent azonban a mérleg nyelve a hajdúsági oldalra, de Bakó Botond lányai ekkor még tetemes előnyre nem tudtak szert tenni.

A fordulás után alig 9 percnyi rövidzárlat (főként kapusteljesítményben és védekezésben, de az akciók is pontatlanok voltak) alatt eldőlt minden: a 41. percben még 18–18 állt az eredményjelzőn, a 49.-ben pedig már 20–26. Innen már nem bírtak feljebb zárkózni Koroknaiék, sőt a hajrában alakult ki a két gárda közti legnagyobb különbség, 57. perc: 25–32.

Ezt az előnyt az inkább zakatoló, mint száguldó Loki a lefújásig megőrizte.

Világsztár vendége volt az összecsapásnak: Nagy László, az FC Barcelona játékosa a lelátón foglalt helyet, és inkább a debrecenieknek szorított, mert öccsének, Leventének a barátnője, Szabó Vali őket erősíti.

– Tetszett a mérkőzés, színvonalas produkciót láthatott a publikum. A második félidőt már uralta a Debrecen, a jó kapusteljesítmény stabil védekezéssel és a támadások pontos befejezésével párosult. Megérdemelten győztek a vendégek – értékelt Laci.

Ezzel a megállapítással tulajdonképpen egyetértett a Vásárhely trénere, Dankó Ervin is: – A Debrecen erősebb csapat, és jobb teljesítményt nyújtott, mint amire az Újváros elleni Magyar Kupa-meccs alapján számítottunk. A sikert jogosnak, a különbséget azonban túlzottnak tartom.

Hunnia KSK - Győri Audi ETO KC 20-45 (8-24)
Győr, Magvassy Mihály Sportcsarnok, 1200 néző
Vezette: Ács Zsolt, Báder Róbert
A Hunnia KSK gólszerzői: Lázár Szilvia 6, Selenka Szilvia 3(2), Rózsahegyi Kitti 3, Bodó Dorottya 2, Potornai Nikolett 1, Klug Ivett 1, Pál Andrea 1, Hajdú Ágnes 1, Ökrös Bernadett 1, Tóth Ágnes 1
A Győri Audi ETO KC gólszerzői: Görbicz Anita 7(2), Mravikova Katarina 7, Amorim Eduarda 5, Kovacsics Anikó 5(2), Tomori Zsuzsanna 4, Bradeanu Aurelia 3, Mayer Szabina 3, Szölösi Patrícia 3, Spiridon Simona 3, Orbán Adrienn 3, Kovács-Pelczéder Orsolya 2
Kiállítások: 2 ill. 2 perc
Hétméteresek: 2/2 ill. 4/4

Váci NKSE - Siófok KC 54-27 (28-12)
Vác, Városi Sportcsarnok, 570 néző
Vezette: Nagy Ferenc, Túróczy József
A Váci NKSE gólszerzői: Tóth Tímea 14(5), Borkowska Katalin 12, Bagócsi Barbara 6(1), Farkas Veronika 6, Klivinyi Kinga 4, Vaszari Virág 4, Uhrakova Lucia 2(1), Gerstmár Szilvia 2, Barján Bianka 2, Laki Laura 1, Baross Zsuzsa 1
A Siófok KC gólszerzői: Kiss Olívia 7, Valovics Nóra 5(2), Barna Éva 4, Szepesi Ivett 4, Csuka Alexandra 3, Tóth Mária 3, Nagy Renáta 1
Kiállítások: 4 ill. 4 perc
Hétméteresek: 7/7 ill. 4/2