DB Error: unknown errorSELECT DISTINCT h.id FROM hirek h LEFT JOIN hirek_kategoriak hk ON h.id = hk.hirek_id WHERE (h.torolt=0 OR 0) AND (hk.kategoriak_id=0 OR 1) AND (h.evil IS NULL OR h.evil=1) ORDER BY h.prioritasos DESC, h.datum DESC [nativecode=1 ** Can't create/write to file '/var/tmp/MYAf7FXK' (Errcode: 28 - No space left on device)] - PS_SELECT_ARTICLE_LIST Norvégia visszahozott mindent | handball.hu - kézilabda

Norvégia visszahozott mindent

2009. december 15. 12:05 © handball.hu

Utolsó középdöntő-meccsén Norvégiának mindenképpen nyernie kellett a biztos elődöntőbe jutásért az ezt a lehetőséget már kiharcoló spanyolok ellen. Az első félidei hatgólos hátrányból fordítva végül hárommal nyerték a két elődöntős meccsét.

Kiállítások: 10 perc Kiállítások: 8 perc

A létfontosságú meccsen a norvégoknál Kari Aalvik Grimsboe és Renate Urne, míg a spanyoloknál Begona Fernandez és Marta Lopez nem segítette társait.

Spanyolország szövetségi kapitánya, Jorge Duenas azt nyilatkozta a találkozót megelőzően, hogy igyekeznek mindent megtenni a győzelemért, de ha nagyon elmenni látszik a szekér, nem kockáztatnak.

Alig kezdődött el a meccs, a spanyoloknál Mangue kis időre ki is esett a játékból (5. perc: 1-1), csapata viszont hasznosan fordította javára az emberelőnyt, és a hetedik percre 1-3-as vezetésre tett szert. A vállukat nyomó téttől Norvégia ugyan fordítani tudott (6-5), de egyáltalán nem mutatott meggyőző játékot, az ellenfél pedig, főleg Beatriz Fernandez találataival, jelezte, hogy nem adná olcsón a bőrét (21. perc: 6-9). Az ibériaiak nemcsak a helyzeteikkel kufárkodta jobban, hanem a védekezésük is kiváló volt (25. perc: 7-12). Hatgólos előnynél még hét is jöhetett volna, de a mai meccsen is annyit csépelt Mangue kihagyta a büntetőt. A szünetig Breivang szépített (volna), Martín viszont hétméteresből betalált. Az utolsó ziccert a kapuba újra visszaállt Haraldsen hárította, így alakult ki a 8-14-es félidei eredmény.

Erősen belesprintelt a folytatásba Norvégia: Herrem, Nostvold és Riegelhuth találatai mellett Martín is őt segítette egy kimaradt büntetővel. Herrem triplázásával a 41. percre újra teljesen nyitottá vált a verseny (14-15). A 45. percben Tonje Larsen jóvoltából az egyenlítés is megérkezett (18-18). A spanyolok még vagy öt percig tartani tudták a lépéselőnyt, de Loeke gólja után ez a helyzet megváltozott (20. perc: 21-20). Ahogy azt az elmúlt években már annyiszor láthattuk, amit a norvégok egyszer a fejükbe vesznek, azt legtöbbször meg is valósítják (56. perc: 25-22). A végére már nem maradt elég energia a teljes lánggal égő norvégokkal szemben Spanyolországban, aki így, ezzel a vereséggel csoport-másodikként jutott az elődöntőbe, míg Norvégia annak első helyéről várja a pénteki elődöntőt.