Dél-Korea lehet még ötödik is

2009. december 15. 14:54 © handball.hu

Az eredetileg érmes reményekkel érkezett, és azóta csalódott Románia együttese Dél-Korea ellen egy ki-ki meccsen dönthette el, melyikük játszik csütörtökön a vb ötödik helyéért. A végén a döntetlen a koreaiakat segítette ehhez.

Kiállítások: 2 perc Kiállítások: 6 perc

Erre a meccsre megjelent egy eddig nem látott szurkolótábor is, akik körülbelül a román fanatikusokkal megegyező létszámban biztatták Dél-Koreát.

A koreaiak három gyors góljával vette kezdetét a II. középdöntő-csoport legutolsó találkozója, ám a románok hamar magukhoz tértek, ráadásul nem is akárhogyan, hiszen 0-3-ról a nyolcadik percre 5-3-ra fordítottak. Moon Pilhee-ék sem hagyták lerázni magukat, a védelmüket a tőlük már sokszor látott módon szélesre nyitották, kitolták, és 7-8-nál megint az ő táboruk lett hangosabb. Amariei és társai csak loholtak a koreaiak nyomában, de látszott rajtuk, hogy minden mozdulatukban ott van az erőlködés (25. perc: 12-15). A félidő előtti percekben aztán még tovább csúszott a lábuk alól a talaj (28. perc: 12-18), és az egy játékrész alatt kapott tizenkilenc gólt is nehéz lesz utólag megmagyarázni. Félidőben: 13-19.

Furcsán látott neki hátránya csökkentésének Románia, aki a megkapott mindkét hétméterest kihagyta. A harmadikhoz Moldovan állt, és lendített ezen a holtponton. Közben a támadásoknak is megjött lassan a ritmusa, így a 38. percben már mindössze négy gól volt a különbség (17-21). A hullámvölgyből felfelé vezető utat most az ázsiai csapatnak kellett megtalálni, Jung pedig nagy segítséget jelentett ebben (44. perc: 19-24).

Három alá az 55. percben csökkent a különbség, Stanca harmadik góljával (28-30). Kim Ona távoli lövése a kapu mellett csattant, Moldovan pedig már a harmadik büntetőt értékesítette. Kevesebb, mint három perccel a vége előtt az egyenlítésért támadtak a románok, Varzaru pedig bevarrta (32-32). Innentől minden másodperc, és minden helyzet számított. Az utolsó perc kezdetén 33-34-ra állt a csata, Korea támadott, a helyzet kimaradt. A kontrát román időkérés szakította félbe, a maradék 27 másodpercben pedig két gólt kellett volna dobnia a csapatnak a csoport harmadik helyének átvételéért. A koreaiak az időkés alatt a kispadon ültek, tudva már azt, hogy nekik maradt esélyük az előkelőbb helyen zárni. Végeredmény: 34-34.

Románia a hetedik helyért vív meccset Németország ellen, Dél-Korea pedig Dániával méri össze erejét az ötödik helyért.