Spanyolország az első elődöntős

2009. december 13. 14:50 © handball.hu

A vb-n eddig látottak alapján Spanyolország vasárnapi, Románia elleni derbije már látatlanban is izgalmakat tartogatott. Ez a valóságban is beigazolódott, egy végletekig kiélezett meccs végén Aguilar az elődöntőbe lőtte csapatát.

Kiállítások: 6 perc Kiállítások: 6 perc

A két csapat közül spanyolok indultak nagyobb lazasággal, kevesebb feszültséggel a meccsnek, és ez a nyugodtság a nyolcadik percre 4-2-es vezetést jelentett nekik. Varzaru kihagyta a románok első hétméteresét, a túlsó félen marti nem tette meg ugyanezt. Miután egy helyzetre Ciobanu jobban ki akart jönni a kapujából, és közben elcsúszott, az ellenfél távolról próbált gólt szerezni, de ez sem sikerült neki (14. perc: 6-4). Maier és Neagu belelendülésével viszont már kezdte megtalálni önmagát a román válogatott, és amikor sikerült az ellenfél leindítása, máris nyert ügyük volt (17. perc: 7-7). Mindkét oldalon jó védekező munka következett ezután, aminek az eredménye kevés esett gól volt. 11-11-ig fej-fej melletti játék zajlott, aztán a végén egy 3-1-s sorozattal belehúztak Duenas lányai. Félidőben: 14-12.

Amariei egymás utáni két találatával kiegyenlített az emberhátrányban játszó Románia, amire Begona Fernandez és Barno reagált gyorsan. A visszakapaszkodás újra sikeres volt, Maierék pedig most már nem elégedtek meg ennyivel (41. perc: 16-17). Az előny duplázódhatott volna, de Varzaru és Lecusanu hibás hetesei után az eddig kettőt belövő Vadineanu keze is megremegett. Egyszerűen bármit is találtak ki a csapatok, a másik azonnal reagálni tudott rá (52. perc: 21-21). A románoknak a védekezésváltás nem jött be igazán, Amariei góljai annál inkább (55. perc: 23-24). Alig több mint négy perccel a vége előtt, kétgólos román vezetésnél Duenas kapitány kikérte az idejét, Beatriz Fernandez és Mangue pedig újra nyílttá tett mindent (59. perc: 25-25). Passzívnál támadtak a románok, melyet nem tudtak gólra váltani, a túloldalon a helyzet oldalbedobásra pattant, ahonnan stílusosan kínaira játszották Aguilart, aki nem hibázott. Végeredmény: 26-27.

Spanyolország ezzel az újabb két ponttal a világbajnokság elődöntőjébe jutott, a románoknak pedig elszálltak ezen reményei.