Nem izzadtak a románok

2009. december 12. 10:46 © handball.hu

Románia nyitotta Kínával a szucsoui középdöntő-csoport találkozóinak sorát. Előbbi egy félidő alatt kilencgólos előnyre tett szert, a végén pedig huszonegy találattal bizonyult jobbnak.

Világbajnokság, II. középdöntő-csoport, 1. forduló
Románia
40 (21)
Kína
19 (12)
Kína, Szucsou, 300 néző
Játékvezetők: J. Bonaventura, C. Bonaventura (franciák)
Kiállítások: 0 perc Kiállítások: 4 perc

A románok ismét a vártnál lassabban kapták el a fonalat. 2-4-re ment már Kína, mikor Maier vezetésével megkezdte csapata a felzárkózást, és a tizedik percben Varzaru találatával átvette a vezetést. Ahogy láttuk, a hazai együttes pályára lépésének ténye sem dobta fel a helyiek lelkesedését. Alig volt néző az 5700 fős arénában, a szurkolók zömét pedig a szervezők tették ki. Mondjuk nem túl sokról maradtak le, hiszen 7-6 után szinte lehúzta Stanciu a kapujára a rolót (22. perc: 15-7). A szünetre végül kilenc gólra dagadt a román fór (21-12).

A második játékrészben sem történt sok eseményszámba menő dolog: az alacsony termetű kínaiak védelmét nem volt nagy feladat kijátszani. Ők főleg átlövésgólokkal próbálkoztak sikeresen, csak a hatékonysággal voltak problémák. A románok szépen növelték az előnyüket: a harminchatodik percben 24-13, a negyvenhetedikben 31-16, az ötvennyolcadikban 38-19 volt az állás, a szomszédaink pihentették is a húzóembereket, és simán húzták be az újabb két pontot. Végeredmény: 40-19.