Norvégia viszi a négy pontot

2009. december 10. 11:38 © handball.hu

A C-csoport legkeményebb találkozóján a végső győzelemre is esélyes Norvégia és Románia nézett egymással farkasszemet, és mutatott be vérre menő küzdelmet a plusz két pontért. Jelentjük: a győztesek a norvégok lettek.

Világbajnokság, C-csoport, 5. forduló
Norvégia
25 (14)
Románia
24 (12)
Kína, Szucsou, 230 néző
Játékvezetők: Brunovský, Canda (szlovákok)
Kiállítások: 6 perc Kiállítások: 4 perc

A mérkőzés kezdetén hiába volt az előny a románoknál (1-2), látszott, hogy ez múló állapot. Norvégia jól tartotta Stancát, aki szinte még helyzetbe kerülni sem tudott, Haraldsen indításaiból szépen és gyorsan lehetett a támadásokat felépíteni (12. perc: 6-4). Edint az eddigi meccsektől eltérően már egészen korán bevetette Hergeirsson kapitány, Riegelhuth játéka ebben a fázisban ellenállhatatlan volt. Puscasu egy támadásnál kiesett a játékból, ápolására idő kellett, ami után úgy támogatták le a pályáról. Ezután Lecusanu duplázott, de megvolt rá a norvég válasz is (17. perc: 9-6). A folytatásban végig az északiak domináltak, egészen összezavarva Neaguék védelmét, akik akkor tudták a hátrányukat csökkenteni, mikor újra összeállt a fal. Félidőben: 14-12.

Norvég erőfölénnyel folytatódott a meccs: 18-14 után viszont megtáltosodtak a románok, Neagut továbbra sem sikerült semlegesíteni, Ungureanu hatalmas ziccereket állított meg. Miközben mindkét csapat 5-1-es védekezést alkalmazott, és ez a skandináv csapatnak okozott támadásbeli nehézséget. Románia 19-19-re zárkózott az utolsó negyedóra kezdetén, majd Lecusanu találatával átvette a vezetést. Ekkor viszont jött Breivang, Edin és Johansen (22-20). Ha eddig nem lett volna elég izgalmas a találkozó, akkor a végére igazán azzá alakult. 24-21-es állás után újra egygólnyira apadt a norvég előny, és alig másfél perccel a vége előtt Maier kiegyenlített. Nostvold ötödik találata után már csak a románok támadhattak, de az utolsó szabaddobást Haraldsen sarokkal hárította. Végeredmény: 25-24.

Norvégia így négy ponttal, Románia pedig kettővel érkezik a középdöntőbe.

Radu Voina: Nagyon magasan képzett csapat ellen léptünk ma pályára. Két ponttal megyünk a középdöntőbe, ahol megpróbálunk a végsőkig küzdeni, és elérni azt az eredményt, amire vágyunk.
Mia Högdahl: Szeretnénk Romániának gratulálni, hiszen egy mindenki számára izgalmas meccset játszottunk velük. Egy kis szerencsénk is volt, mert a kapusunk az utolsó másodpercben ziccert fogott. Négy ponttal jutottunk tovább, számunkra ez volt a cél, várjuk a következő három meccset.