Japán és tunéziai pont

2009. december 7. 11:01 © handball.hu

A C-csoport harmadik fordulójának nyitómeccsén Japán - ha nem is sokkal, de - folyamatosan őrizte előnyét Tunéziával szemben az első félidőben, a másodikban Tunézia fordítani tudott, a vége pedig pontosztozkodás lett.

Piros lap: SzakamotoPiros lap: Khouildi

Az első játékrészben a japánok gyorsan vállalták a hangadó szerepét: a kialakított két-háromgólos előnyből Fuji és Arihama vezetésével kettőt a félidőre is meg tudtak tartani (16-14). Az első játékrészben látottak alapján Tunézia jobban összekapta magát a folytatásra, és miután 18-18-ra kiegyenlített, a kétgólos fórt szinte folyamatosan tartani tudta (48. perc: 23-25). Sakamoto kevesebb, mint tíz perccel a vége előtt a harmadik kétperces büntetésével kiállásra kényszerült, a többiek viszont nélküle is vitték a szekeret. Az 53. percben kiegyenlítettek, majd Takahashi negyedik góljával ismét vezettek. Talán ekkor már a szerencse is melléjük állt, bár az utolsó másodpercek is hoztak még izgalmakat. 31-31-nél Tunézia támadott, de az idő mellett a vitatható bírói ítélet is segített a japánokon. A lefújást jelző sípszót követően mindenki időn túli ítéletet várt (legalább szabaddobást), helyette a litván páros viszont a kijelzőre mutatott, ezzel nyomatékot adva a meccs végének.