DB Error: unknown errorSELECT DISTINCT h.id FROM hirek h LEFT JOIN hirek_kategoriak hk ON h.id = hk.hirek_id WHERE (h.torolt=0 OR 0) AND (hk.kategoriak_id=0 OR 1) AND (h.evil IS NULL OR h.evil=1) ORDER BY h.prioritasos DESC, h.datum DESC [nativecode=1 ** Can't create/write to file '/var/tmp/MYcmUAqX' (Errcode: 28 - No space left on device)] - PS_SELECT_ARTICLE_LIST Könnyű falat | handball.hu - kézilabda

Könnyű falat

2009. december 5. 10:52 © handball.hu

A mi csoportunkban a Románia – Chile mérkőzéssel indult a világbajnokság, ahol az előbbi csapatnak egy félidő alatt már tizenhárom gólos előnye alakult ki, a végére pedig egy igazán laza edzőmeccsen 51-17-re nyert.

Kiállítások: 2 perc Kiállítások: 10 perc

A találkozóra való ráhangolódásra a szokásosnál kevesebb ideje maradt a válogatottaknak, mert a tavalyi Eb SzerbiaNémetország csoportmeccséhez hasonlóan itt is a pálya tisztogatásával voltak elfoglalva a rendezők. Radu Voina jelezte is nemtetszését a játékvezetők felé.

Az elégedetlenkedésre Chile ellen viszont nem igazán volt oka a románoknak, akik zömében Stanca és Puscasu találataival 6-1-gyel nyitottak, és alig húsz percnyi játék után már 16-6-ra húztak el. A chilei válogatott alacsony kerete nem tudott mit tenni a náluk egy-másfél fejjel magasabb ellenfél felállt falával, és fizikális hátrányukat gyorsasággal sem tudták kompenzálni. Ungureanunak nem volt túl sok dolga, ami volt, azt pedig meg tudta oldani. Az egyedüli gondja Romániának a hetesek értékesítésével volt, ami amiatt is történhetett, mert Maier volt az egyik kimaradójuk. A játékrész végére Ungureanutól még majdnem egy kapusgólt is láthatott a távoli helyszínre érkezett körülbelül 30-40 fős román szurkolótábor. Félidőben: 20-7.

Nechita, Vadineanu és a sorban pályára lépő teljes román cseresor szórta a gólokat, és már nem is az ellenféllel, hanem sokkal inkább az egyes szituációk tesztelgetésével foglalkozott a csapatuk. A chileiekkel szemben a gyakorlás sem volt megerőltető, a legegyszerűbb testcselekkel be lehetett csapni az ellenfelet, ami persze nem a dél-amerikaiak akaratának hiányán múlt, sokkal inkább a rutintalanságukon (50. perc: 43-14, 57. perc: 50-15). A románok a látványosabbnál látványosabb gólok gyártása közben maximum saját maguk rontottak, de ezúttal valószínűleg Voina mester is gyorsan megbocsátott nekik. Végeredmény: 51-18.