Hasznos meccsen túl

2009. december 5. 13:51 © handball.hu

A Tunézia elleni csatával a magyar válogatott is nekikezdett a remélhetőleg minél tovább tartó vb-menetelésnek. Az első félidő zömében még szorosabb meccset simán hozta a csapatunk.

Világbajnokság, C-csoport, 1. forduló
33 (15)
Tunézia
25 (11)
Kína, Szucsou, 170 néző
Játékvezetők: Brunovský, Canda (szlovákok)
Piros lap: Bulath

A sérültjeink közül Triffa Ágnes a szálláson maradt, mert egyelőre még hőemelkedéssel küzd. Kovacsics Anikó valószínűleg már pályára lép a vasárnapi, Chile elleni találkozón, a mai meccs bemelegítésénél pedig társaival tartott egy kis átmozgatásra.

Mátéfi Eszter a Norvégia - Japán mérkőzés szünetében osztotta meg gondolatait a handall.hu-val: „Látatlanban úgy gondolom, Tunézia valamivel jobb játékerőt képvisel Chile válogatottjánál, hiszen utóbbit több magyar csapat is legyőzte, míg előbbi számos európai klubban profiskodó kézilabdázót tudhat soraiban. További leendő ellenfeleinket már élőben is látjuk, valamint videófelvételekkel is rendelkezünk.”

Tunézia csapatából biztosan nem lép pályára az egyik legjobbjuk, a Byasen játékosa, Raja Tuomi.

A lányok bemelegítésének kezdetén a lejátszó pont a magyar himnusz részleteit kezdte el játszogatni, ami reméljük, még pluszban feltüzelte csapatunkat.

Nem várt módon kezdődött a meccs, ugyanis a tunéziaiak hamar magukhoz ragadták a vezetést (1-2, 2-3, 3-4), és a „fordított felállás” mellett még Tóth Tímea arcát is érte egy ütés, így ő egyelőre kiesett a játékból. Bulath fontos gólokat szórt, emberelőnyt harcolt ki, csak épp Orbánnal ment egy-egyszer nehézkesen a páros kapcsolat. 5-4-re sikerült fordítani, de a védekezésünkbe csúsztak sorra a hibák.

Az alacsonyabb ellenfél bátran vállalkozott betörésekre, az átlövő Khouidi szép átlövéseket mutatott be, de szerencsére nekünk is volt egy Zácsik Szandránk (24. perc: 12-9). Abdelhak és Chebbah újabb találataival újra egészen szoros lett az állás, Vérten gólja után nem sokkal pedig Bulath megkapta a második kétperces büntetését. Az emberhátrány alatti mérleg viszont Orbán és Szucsánszki által pozitívba billent, a szünetre pedig 15-11-re alakult az állás. Jöhet egy könnyebb második félidő!

Valóban egy tudatosabb válogatott jött vissza a pihenő után, hol Szucsánszki, hol Bulath egészen a félpályáig kitolva igyekezett kizárni Khouildit a játékból, 19-13-ra nőtt az előnyünk, amiben Vérten keze volt alaposan benne. Tomori és Szucsánszki kiállításával kettős emberhátrányban kellett játszani egy rövid ideig, de a teljes hátrányt egyetlen góllal megúszta a csapat. A Dániában légióskodó Chebbah megtartása viszont továbbra is kemény dió volt (42. perc: 22-17). Tóth Tímea hetesekkel és akciógólokkal is hozzájárult a meccshez, jó ideig csak az ő nevét harsogták a hangfalak a szucsoui csarnokban (47. perc: 25-18).

Az utolsó tíz percre Juhász is kapott játéklehetőséget, Vérten eggyel beljebbi pozícióban maradt a pályán, legelöl pedig Tóth Katalin védekezett, majd újra változott a védelmi taktika (54. perc: 29-23). Bulath közben megkapta a harmadik kétperces büntetését is, a tunéziaiak emberfogással próbálkoztak, de amint tőlük is kiállításra került Chebbah, azonnal visszaálltak a falba. Tunézia egy nagyon jó erőkkel rendelkező együttes benyomását keltette a magyar szempontból láthatóan sok figura gyakorlására felhasznált meccsen, melyet végül 33-25-re hozott a válogatottunk.